Inamicul Poporului -1/35

Pot participa orice fel de machete (aero, vehicule, nave, figurine, diorame, etc), la orice scara, cu conditia ca subiectul sa fie rusesc / sovietic

Re: Inamicul Poporului -1/35

Postby Marhaba » Wed Feb 06, 2013 11:06 pm

Am doua nelamuriri:
- dupa poveste poate avea legatura cu orice in afara de tema GB-lui. Ma gindesc ca legatura este kitul care reprezinta un soldat rus (?)
- Cred ca ti-a scapat sa postezi ceva poze cu lucrarea terminata (in afara de aceea alb/negru).
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Inamicul Poporului -1/35

Postby alexie » Wed Feb 06, 2013 11:07 pm

Final


P.S. Textul trebuie considerat un bonus (ca picioarele la şarpe :) ).

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Inamicul Poporului -1/35

Postby Dan Dutescu » Wed Feb 06, 2013 11:08 pm

Esta clar!! astia cu desfiintarea magazinelor de etnobotanice nu au ajuns si la Mangalia :whistle: . Ca altfel nu se explica de unde scot unii ( nu dam nume ) subiectele astea. Felicitari pentru realizare cat si pentru subiect, ambele sunt in stilul tau caracteristic.

P.S. Dupa ce termina ala micu' treaba cu tabloul, trimite-l si pe la mine, poate ma ajuta cu o pensula-doua la Yoda :roll: .
User avatar
Dan Dutescu
Vexilifer
 
Posts: 207
Joined: Tue Jan 15, 2013 11:00 am
Location: Bucuresti

Re: Inamicul Poporului -1/35

Postby Zeno » Wed Feb 06, 2013 11:09 pm

Pe linga subiectul inedit si foarte interesant imi place si compozitia si detaliile. Desi te-am "necajit" scriind ca abia acum incepe pictarea sa sti ca imi place cum ti-a iesit figurina. Stiu ca primordial compozitia este cel mai important lucru pt. tine dar nu pot sa nu observ cum sacrifici unele detalii, mai ales cand te aproprii de finalul lucrarii. Cu toate astea, per ansamblu lucrarea este foarte reusita si imi face deosebita placere s-o privesc. Felicitari "and keep up the high standard".
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: Inamicul Poporului -1/35

Postby Bill » Wed Feb 06, 2013 11:09 pm

Exceptional, felicitari maxime !
Spor,
Bill
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Inamicul Poporului -1/35

Postby Marhaba » Wed Feb 06, 2013 11:10 pm

O imaginatie si un stil inconfundabil.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Inamicul Poporului -1/35

Postby alexie » Wed Feb 06, 2013 11:13 pm

Mă bucur că v-a plăcut, noi să fim sănătoşi şi să ne întâlnim şi în anul 2013...sau mai devreme

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Inamicul Poporului -1/35

Postby Grigoras Zeno » Wed Feb 06, 2013 11:13 pm

Foarte captivanta lucrarea! :woohoo:

Cred ca mai degraba ti se potriveste aceasta imagine
User avatar
Grigoras Zeno
Imaginifer
 
Posts: 159
Joined: Sun Jan 13, 2013 10:48 pm

Re: Inamicul Poporului -1/35

Postby Sebastian Stanculescu » Wed Feb 06, 2013 11:14 pm

"Fara poezie viata e pustiu"
Din nou ne surprinzi cu imaginatia debordanta.
Felicitari, maestre.
Sebastian S.
User avatar
Sebastian Stanculescu
Immunis
 
Posts: 39
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:10 pm

Re: Inamicul Poporului -1/35

Postby Olaf The Viking » Wed Feb 06, 2013 11:15 pm

Bravo dom'le si felicitari, cum ar veni. Astazi termin Americanofobia si ma ganeam ca o sa am si eu 5 insigne ca tine. Nu te-ai lasat. :P

Tabloul e printat pe imprimanta obisnuita? Stiu ca asta are obiceiul sa traga umezeaza (mai ales cand le expunem la muzeu) si se poate duce naibii toata munca. Le-ai sigilat cumva? Daca da, cum?

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

PreviousNext

Return to Mama Rusia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron