1/72 LAGG-3 Roden

Pot participa orice fel de machete (aero, vehicule, nave, figurine, diorame, etc), la orice scara, cu conditia ca subiectul sa fie rusesc / sovietic

Re: 1/72 LAGG-3 Roden

Postby Marhaba » Sat Feb 09, 2013 12:50 pm

Felcitari Misule!
Nu prea ma stiu eu cu avioanele ca sa pot comenta, dar faptul ca le faci weathering, pentru mine este suficient.
Numai bine.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: 1/72 LAGG-3 Roden

Postby Olaf The Viking » Sat Feb 09, 2013 12:51 pm

Mie imi place ce a iesit. Felicitari.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: 1/72 LAGG-3 Roden

Postby Calin Ungureanu » Sat Feb 09, 2013 12:51 pm

Unde-ai gasit rosul ala din fundal bre, ca mi-a pierit somnul.
E bun de cafea dimineata.
A iesit decent Lag-ul. Parca cam dura trecerea de la alb la verde pe aripi.
Daca esti de acord, iei un smirghel foarte fin si apa, sau pasta de dinti si mai subtiezi din marginea albului.
Daca asa era modelul, stai linistit. Eu n-am vazut originalul. Ma aflam doar in treaba.
User avatar
Calin Ungureanu
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:09 am

Re: 1/72 LAGG-3 Roden

Postby Tibi Keresztely » Sat Feb 09, 2013 12:52 pm

Arata bine rusnacul tau! Interesant camuflajul de iarna! Nu stiu ce vad pe intradosul profundoarelor, este o pata de vopsea alba sau ti-a sarit vopseaua albastra?
Ma bucur ca treci la machete mai decente (Academy sau poate treci la Tamiya)chiar daca nu sunt 100% corecte (vreu sa stiu care este corect) se imbina mai bine si munca este mai cursiva.
User avatar
Tibi Keresztely
Cornicen
 
Posts: 106
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:19 am

Re: 1/72 LAGG-3 Roden

Postby Mihai Cimpean » Sat Feb 09, 2013 12:53 pm

]Calin Ungureanu wrote:
Unde-ai gasit rosul ala din fundal bre, ca mi-a pierit somnul.
E bun de cafea dimineata.
A iesit decent Lag-ul. Parca cam dura trecerea de la alb la verde pe aripi.
Daca esti de acord, iei un smirghel foarte fin si apa, sau pasta de dinti si mai subtiezi din marginea albului.
Daca asa era modelul, stai linistit. Eu n=am vazut originalul. Ma aflam doar in treaba.

Rosul ala si distanta mai mare de pozare ascund cat de cat lipsa de indemnare a executantului.
Pe aripi asa era albul(din ce am gasit eu).cCamuflajul ala rusesc e un verde inchis cu un negru verzui...tot inchis...cum or fi fost in realitate numa' sefu' suprem cred ca stie...
Oricand binevenite parerile tale...
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: 1/72 LAGG-3 Roden

Postby Mihai Cimpean » Sat Feb 09, 2013 12:53 pm

]Tibi Keresztely wrote:
Nu stiu ce vad pe intradosul profundoarelor, este o pata de vopsea alba sau ti-a sarit vopseaua albastra?

Intr-adevar, a trebuit sa refac extradosul profundoarelor , si din graba , a ajuns acolo un pic de alb.
Acu' si eu sunt tare curios ce mare branza oi face cu Academy-urile...
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Previous

Return to Mama Rusia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron