LAVOCHKIN La-7

Pot participa orice fel de machete (aero, vehicule, nave, figurine, diorame, etc), la orice scara, cu conditia ca subiectul sa fie rusesc / sovietic

Re: LAVOCHKIN La-7

Postby Olaf The Viking » Mon Apr 01, 2013 4:58 pm

Viorel Ghilencea wrote:
Pana pe 31 o sa fie gata. :lol:


E, asa da.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Reguli Mama Rusia GB b

Postby Viorel Ghilencea » Mon Apr 01, 2013 4:59 pm

In sfarsit, mama lui de program, am reusit sa termin zburatoarea, iata cateva poze iar zilele astea o sa pun mai multe.
Image

User avatar
Viorel Ghilencea
Signifer
 
Posts: 92
Joined: Fri Jan 18, 2013 9:04 am

LAVOCHKIN La-7 b

Postby Olaf The Viking » Mon Apr 01, 2013 4:59 pm

Felicitari pentru terminare, mie imi place desi nu ma excit la avioane. Ma gandesc ca poate ar fi trebuit sa evidentiezi cu ceva spalari panourile? Dar astept sa-si dea cu parerea cei autorizati.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: LAVOCHKIN La-7

Postby Buss » Mon Apr 01, 2013 5:00 pm

Felicitari, arata bine avionul. Subscriu lui Olaf, ar arata mult mai bine cu niste wash-uri subtile pe panouri si imbinari.

We live in the era of smart phones and stupid people.
User avatar
Buss
Aquilifer
 
Posts: 319
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:50 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: George Dobre

Re: LAVOCHKIN La-7

Postby Marhaba » Mon Apr 01, 2013 5:01 pm

Eu nu mai zic de spalari, in schimb iti recomand un background de alta culoare.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: LAVOCHKIN La-7

Postby Hartman » Mon Apr 01, 2013 5:01 pm

Nu-s mare aviatorist,dar din ce mai stiu intreb.Nu e dat cu bleu pe intrados ,sau e din cauza luminii?.Cele doua inele de pe motor poti sa le faci culoare metalica,erau defapt niste imense coliere care tineau capotajul motorului sa nu zdrangane sau sa se desfaca din cauza unor eventuale lovituri in balamale.Pe alt fond o sa arate mai bine cum zice si Marhaba,ai rosu peste rosu.Se mai poate imbunatati daca crezi,pe ansamblu arata bine.Spor.
User avatar
Hartman
Procurator
 
Posts: 315
Joined: Mon Jan 14, 2013 12:04 am
Prenume si nume: Paul Necula

Re: LAVOCHKIN La-7

Postby Viorel Ghilencea » Mon Apr 01, 2013 5:02 pm

Multumesc ptr aprecieri, niste wash-uri o sa primeasca cat de curand totodata o sa incerc sa fac rost de alt fundal.
Hartman pe intrados este dat cu bleu, nu se vede din cauza luminii. Cat de curand o sa ma apuc de La-7 de la eduard, pana atunci spor la modelism.
User avatar
Viorel Ghilencea
Signifer
 
Posts: 92
Joined: Fri Jan 18, 2013 9:04 am

Previous

Return to Mama Rusia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron