Rise and Shine sau Wake Up Dead

Pot participa orice fel de machete la orice scara, cu conditia sa se incadreze in SF sau WHAT IF, inclusiv scratchbuilt, inclusiv warhammer.

Re: Rise and Shine sau Wake Up Dead

Postby Zeno » Sun Apr 28, 2013 1:09 pm

Si mari si mici. Cred ca vor arata fain daca le combini. Mici printre mari.
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: Rise and Shine sau Wake Up Dead

Postby Bill » Sun Apr 28, 2013 1:09 pm

Salve,
Imi plac cele mari. Fiind de doua feluri nu stiu daca le poti combina.
Spor,
Bill
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Rise and Shine sau Wake Up Dead

Postby Olaf The Viking » Sun Apr 28, 2013 1:10 pm

M-am gandit si eu la combinatii dar sunt diferite ca forma. O sa incerc pe o creanga sa vedem cum iese ca pana la urma nu am nimic de pierdut.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Rise and Shine sau Wake Up Dead

Postby alexie » Sun Apr 28, 2013 1:11 pm

Olaf The Viking wrote:
...... sa vedem cum iese ca pana la urma nu am nimic de pierdut.

Probabil fusul orar viking este mai dilatat..încearcă să tăvăleşti copacul prin frunzele mici şi apoi să fixezi frunzele mari, adică un copac sufocat de muşchi care totuşi are puterea să înfrunzească (la fel ca băieţii din cripte).

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Rise and Shine sau Wake Up Dead

Postby Olaf The Viking » Sun Apr 28, 2013 1:12 pm

Pana la urma am optat doar pentru frunze mari si, ca sa fie si mai spectaculos, l-am facut de toamna. Ideea ta cu letconul pe polistiren a fost capitala, intr-o ora erau toti in pozitii, ba chiar am facut si doua picioare noi. Letconul m-a ajutat si la montarea pietrelor de capatai (ca se pun la cap) sau funerare. Am fixat si pomul si ceva iarba inalta. E cazul sa pun si poze? :laugh: :laugh: :laugh:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Rise and Shine sau Wake Up Dead

Postby Marhaba » Sun Apr 28, 2013 1:13 pm

Olaf The Viking wrote:
Ideea ta cu letconul pe polistiren a fost capitala, ... Letconul m-a ajutat si la montarea pietrelor de capatai

Plus ca fumul de polistiren topit e sanatate curata. Data viitoare sa faci gauri in polistiren cu ajutorul nitrodiluantului. Sa vezi metoda aia ce-o sa-ti placa :lol:
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Rise and Shine sau Wake Up Dead

Postby Olaf The Viking » Sun Apr 28, 2013 1:14 pm

Nu stiu daca era chiar polistiren din ala, ca nu am gasit la cantitati decente, asa ca am folosit o casoleta de mici. Tot ceva in genul ala e dar parca nu a putit. Poate si fiindca era deja invelita in nisip de la Vallejo. Letconul a fost bun acum ca am avut control asupra formelor, pentru cratere pe viitor cred ca nitro, de care zici, e perfect.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Rise and Shine sau Wake Up Dead

Postby Marhaba » Sun Apr 28, 2013 1:15 pm

Operatiunea fiind evident ireversibila, trebuie exersat inainte. Nitro-ul nu se toarna aiurea ci se inmoaie o pensula veche in nitro si apoi se tamponeaza polistirenul pina obtii ce vrei. Controlul e destul de bun, doar imaginatie sa ai. Tu nu fumezi, dar daca faci operatiunea linga gratarul cu cirnati, s-ar putea sa te transformi in Yul Brinner.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Rise and Shine sau Wake Up Dead

Postby alexie » Sun Apr 28, 2013 1:16 pm

Olaf The Viking wrote:
.... E cazul sa pun si poze?

Nu mai este cazul, păi "Fraţii Jderi" este ilustrat ?
La aşa o descriere ai da dovadă de redundanţă crasă !

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Rise and Shine sau Wake Up Dead

Postby Olaf The Viking » Sun Apr 28, 2013 1:17 pm

In cazul asta va anunt ca e gata. Dar pentru ca mai am timp, mai debavurez si lipesc un personaj.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

PreviousNext

Return to Anticipatia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron