Reguli

Pot participa orice fel de machete la orice scara, cu conditia sa se incadreze in SF sau WHAT IF, inclusiv scratchbuilt, inclusiv warhammer.

Reguli

Postby Marhaba » Mon Jan 28, 2013 11:44 am

In urma initiativei lui Lucian (Alexie) si ca urmare a intrunirii conditiilor necesare, declaram activ GB-ul "ANTICIPATIA"

- inscrierile incep in 16.12.2011. Perioada de inscrieri este deschisa.
- GB-ul se incheie in data de 30.04.2012 ora 24. Participantii la mai multe gb-uri simultane pot solicita o prelungire a termenului de executie cu pina la 30 de zile. Eventuale modificari in ceea ce priveste termenul vor fi publicate in prezentul topic.
- TEMA GB-lui - SF inclusiv WHAT IF. Ce se intelege prin SF (science-fiction, adica stiintifico-fantastic) si prin WHAT IF ("cum ar fi daca..."), puteti spicui de aici .
- participa numai lucrari care au legatura cu tema GB-lui (SF sau what if)
- tipuri de lucrari: oricare (vehicule, aero, figurine, diorame si vignete, nave, etc), inclusiv scratch-built (machete facute "de la zero" nu din kituri comerciale), inclusiv Warhammer, inclusiv kituri de genul "easy-kit"
- scara: oricare
- numar de machete/participant: oricite
- in prima postare se vor pune fotografii din care sa reiasa starea kitului la inceperea GB-lui (data+kit). In cazul in care lucrarea este "scratchbuilt" adica facuta nu dupa un kit ci din diverse materiale, se vor posta fotografii cu data calendaristica si starea lucrarii INCLUSIV pe parcursul constructiei.

- recunoasterea participarii si terminarii cu succes a GB-lui va consta in primirea decoratiei TM-ANTGB (TapirModels - Anticipatia GroupBuild).

User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Reguli

Postby Marhaba » Mon Jan 28, 2013 11:45 am

Lista intirziatilor , 31.mai.2012 :
- Vali Purice
- Olaf
- Marhaba
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse


Return to Anticipatia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron