Banda adeziva pentru mascare Roxolid

Ce-am mai vazut, ce-am mai citit, ce-am mai auzit, ce-a mai aparut pe internet, informatii pe teme modelistice

Banda adeziva pentru mascare Roxolid

Postby Tibi Keresztely » Mon Jan 25, 2016 2:52 pm

Salut baieti,

La intoarcerea din Alba Iulia am intrat la Hornbach Sibiu (este chiar linga Autostrada la iesirea spre Medias ) . Mi-am zis sa fac un "fast check" daca au mai adus banda Kip 808 si lame de cutite Olfa.
Spre surprinderea mea au aparut alte benzi (Roxolid) care la prima vedere par identice cu benzile Kip 808 si se gasesc in vreo trei latimi si culori! 15 mm, 30 mm si 50 mm si lungime de 50 mtr. Banda Kip avea 25 mm latime. Culorile portocaliu, albastru si rosu. Cele portocalii cel putin au tratament UV (deci ca si Kip 808). La restul nu m-am mai uitat dar cred ca si acelea au acelasi tratament. Ca aderenta pe plastic pare a fi identic cu Tamiya si Kip. la fel si ca tuseu si textura.
Am vrut sa testeza astazi banda ca sa vad exact cum se comporta la vopsire dar este prea frig si trebuie sa amin. Am sa revin cu detalii in zilele urmatoare.

Asa arata noua banda :

Image
User avatar
Tibi Keresztely
Cornicen
 
Posts: 106
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:19 am

Re: Banda adeziva pentru mascare Roxolid

Postby Olaf The Viking » Wed Jan 27, 2016 8:42 pm

Bun pont. Multumim.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu


Return to Informatii

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron