SUPERȚÂȚE !

Ce-am mai vazut, ce-am mai citit, ce-am mai auzit, ce-a mai aparut pe internet, informatii pe teme modelistice

SUPERȚÂȚE !

Postby alexie » Sun Nov 25, 2018 8:30 pm

Nu de puține ori mi s-a întâmplat, ca oricărui machetist respectabil, atenția să îmi fie distrasă de o

mm MM.jpg

:lazy2:
Să revenim la machetele noastre....
Aduce oarecum cu numele aluniței blonde, însă este vorba de Merlin, Leroy Merlin.
Aici am găsit, la un preț simbolic de 1.20 ron (că era expirat), o soluție care cică îl îndepărtează pe cianu :smiley-laughing021: acrilatul.
Evident că n-a trecut foarte mult și am fost nevoit să testez soluția minune.
Image


Am aplicat o picătură de Superțâțe „Limpiador”, soluție inodoră de consistența vaselinei, și am făcut mișcarea aia binecunoscută ( :blush: nu, nu aia) când vorbești de bani. Da, aia în care degetul mare este scărpinat de arătător și mijlociu, în fine ...
După ce m-am șters de supetâțe cârpă, cianoacrilatul a căpătat aspectul și aderența unui aracet vechi.
Image


După ce m-am spălat, m-am gîndit că puțină lectură n-a omorât pe nimeni.
Ar fi culmea să înlăture și superglue-ul vechi de pe haine (mai ales ăla care s-a spart stârnind invidia tuturor moliilor).
Image


Oricum ar fi, produsul își merită toți banii și îl recomand cu căldură !
Image

Da, degetele îți vor zâmbi ca după o ... manichiură bună :jester:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: SUPERȚÂȚE !

Postby Dan Dutescu » Wed Jan 02, 2019 12:19 pm

Deci daca dai cu limpiador pe degete, poti pune mana pe tzatze...... pana aici am inteles !!!! :smoke:
User avatar
Dan Dutescu
Vexilifer
 
Posts: 207
Joined: Tue Jan 15, 2013 11:00 am
Location: Bucuresti


Return to Informatii

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron