Harbin Hong-5, Trumpeter 1/72

Avioane - de la biplane la supersonice, civile sau militare, elicoptere si orice alta "zburatoare".

Harbin Hong-5, Trumpeter 1/72

Postby zachs » Sun May 20, 2018 5:53 pm

Salutare!
La prima mea postare pe acest forum, a zice ca-s foarte lenes nu(-mi) pica bine! Asa ca las la latitudinea voastra caracterizarea, iar eu ii dau inainte...
Despre ce este vorba!? Un amarat de kit Trompetist, 1/72, la care m-am gandit io, in sinea mea, c-ar fi fain sa-i pun o coada, ceva, acolo...
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Asta a fost materia prima:
Image
In rest, numai de bine!
Pa! Pe data viitoare!
zachs
Tiro
 
Posts: 4
Joined: Wed Dec 28, 2016 2:18 pm
Prenume si nume: Remus Zaharia

Re: Harbin Hong-5, Trumpeter 1/72

Postby alexie » Wed May 30, 2018 8:27 am

De doua zile caut butonul de like sau macar niste emoji clasici :)))
Felicitari pentru aterizarea lina pe o pista lipsita de balize (dar macar nu exista scaieti, buruieni si plante-panaceu).
Este o lucrare oarecum pe gustul meu : curata, patriotica si detaliata ...blindate nu faci? :)
:hi: Bine ai venit !

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Harbin Hong-5, Trumpeter 1/72

Postby zachs » Fri Jun 01, 2018 9:03 pm

alexie wrote:.....
Felicitari pentru aterizarea lina pe o pista lipsita de balize (dar macar nu exista scaieti, buruieni si plante-panaceu).
Este o lucrare oarecum pe gustul meu : curata, patriotica si detaliata ...blindate nu faci? :)
:hi: Bine ai venit !

Multumesc!
Despre "aterizare" nu stiu ce sa zic, doar ca eu is "aterizat" in lumea asta, a modelismului, cam tarziu, poate de aceea lucrarea e pe gustul tau, pentru ca, fiind in urma(chiar si ultimul la catalog :D ), am ales sa merg pe linia nationala, cu ceva in plus fata de ce da un kit in mod normal.
Ah, da! Nu fac blindate! E destul ca m-am "blindat" cu kituri aero(nationale, evident) de nu stiu daca le voi termina vreodata.
Totusi(si aici completez ce nu am zis in postarea anterioara), caut un kit de tun antiaerian de 57 de mm pe care il are armata romana, nu conteaza scara, acel AZP S-60, caci tare a mai tras taica-miu cu tunu' spre "mansa suedeza", pe Capul Midia.
Daca va fi, il fac si i-l dau caci, deh', contradictia intre generatii... :duel: :smiley-laughing021:
Bine v-am gasit! :hi:
zachs
Tiro
 
Posts: 4
Joined: Wed Dec 28, 2016 2:18 pm
Prenume si nume: Remus Zaharia

Re: Harbin Hong-5, Trumpeter 1/72

Postby Olaf The Viking » Fri Jun 29, 2018 10:53 am

Bine (c-)ai venit!
Imi place ce vad acolo. Felicitari!

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Harbin Hong-5, Trumpeter 1/72

Postby zachs » Sun Jan 20, 2019 11:03 am

Olaf The Viking wrote:Bine (c-)ai venit!
Imi place ce vad acolo. Felicitari!

Mult'am, domnu'!
zachs
Tiro
 
Posts: 4
Joined: Wed Dec 28, 2016 2:18 pm
Prenume si nume: Remus Zaharia


Return to Aero

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron