Bunul, Frumosul si Uratul

Avioane - de la biplane la supersonice, civile sau militare, elicoptere si orice alta "zburatoare".

Re: Bunul, Frumosul si Uratul

Postby Calin Ungureanu » Sun Feb 10, 2013 8:46 pm

Incercam sa le explic unora ca eu nu joc jocuri d-alea de te impusti pe calculator.
Pentru mine asta e jocul suprem.
Niciodata nu stiu sigur ce-i dupa colt. Te astepti la o lipire simpla si ti-o da in freza o matuire de cupola care n-ar fi trbuit sa se intample. Te aduni de pe jos, te scuturi de praf si lipesti cu cine stie ce inventie, de la brau si din rostogolire.
Stii ca daca ai noroc, pe joi ajungi la level "wash", dar te trezesti ca din cauza ca ti s-a cauciucat o vopsea email, trebuie sa faci asta cu altceva si asa descoperi deschiderea "ulei" cu ajutorul careia poti sa sari 2 leveluri si in the process sa inhati si doua cutii cu prelungire de viata si intarire de nervi.

Cand ii aud pe unii ca se duc acasa si se uita la talkshow-uri, ma gandesc in sinea mea: "Da-mi mie bai calicule 2 ore de la tine ca tu si asa le arzi aiurea ca sa ai ce discuta maine cu seful, care o sa te vada ancorat in realitate si te va promova inaintea mea si poate mai mult, in detrimentul meu.

Multumesc de interes Zeno.
User avatar
Calin Ungureanu
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:09 am

Re: Bunul, Frumosul si Uratul

Postby Tibi Keresztely » Sun Feb 10, 2013 8:46 pm

Foarte frumos ti-au iesit Caline! Super! Cu toate ca sunt un mare admirator al Japoniei si al culturii si traditiilor japoneze, nu mi-am cumparat inca nici o macheta care sa reprezinte un avion japonez. Imi comand astazi un Zero la 1:48.
Inca odata, felicitari pentru acest topic si pentru realizarile tale!
User avatar
Tibi Keresztely
Cornicen
 
Posts: 106
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:19 am

Re: Bunul, Frumosul si Uratul

Postby Purice Valentin » Sun Feb 10, 2013 8:47 pm

felicitari Caline,imi plac lucrarile tale...apropo ti am vazut lucrarea aia cu FW ala la 1/72 cu toate alea deschise...bestial,nu stiu cum ai reusit..
User avatar
Purice Valentin
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Wed Jan 16, 2013 10:55 pm
Location: Focsani

Re: Bunul, Frumosul si Uratul

Postby Florin David » Sun Feb 10, 2013 8:47 pm

Admir stilul tau de lucru si felul cum te implici intr-un proiect. Eu le vad pe toate trei la fel de frumoase.
Felicitari!
User avatar
Florin David
Vexilifer
 
Posts: 277
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:41 pm

Re: Bunul, Frumosul si Uratul

Postby Calin Ungureanu » Sun Feb 10, 2013 8:48 pm

Multumesc tuturor celor care au vizitat topicul.
Ma bucura faptul ca am reusit sa declansez cumpararea unui kit.
Vali, cand o sa-l bag in diorama o sa explic mai multe aici despre FW-ul ala. Epopee pe cativa ani.
Sunt multumit mai mult de faptul ca ar fi posibil sa fi adaugat un plus de experienta, cu greseli si lucruri bune, la bagajul de cunostinte de aici din comunitate.
Laudele o sa ma fac ca nu le-am vazut, dar asa cum zicea odata si Alexie, pe dinauntru pleznesc de satisfactie.
User avatar
Calin Ungureanu
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:09 am

Re: Bunul, Frumosul si Uratul

Postby Marhaba » Sun Feb 10, 2013 8:48 pm

La cit de bine ma pricep, abia acuma mi-am dat seama care-i capul si care-i coada la Kyushu. Asa ca expertiza mea este de maxima importanta.
Daca e sa ma iau dupa care-mi place mai tare, e clar: Ki-ul le bate la c...r pe celelalte. Silueta de torpila mai ca m-ar face sa m-apuc si de-un avion.
Ceea ce desigur, doar asta ar mai lipsi.

Felicitari, esti mai tare ca Head&Sholderul 3 in 1.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Bunul, Frumosul si Uratul

Postby alexie » Sun Feb 10, 2013 8:49 pm

Ai încălcat regula impusă de Cel-Al-Cărui-Nume-Nu-Trebuie-Pronunțat aşa că iată-mă-s :ugeek:
Din punctul meu de vedere Topicul este "Călin, Textul şi Avioanele", nu ştiu ce texte bagă Lee Kolosna că nu m-am obosit să bag un gogle traducător dar îmi place să cred că zicerile lu' wurger sunt citite şi de alţii (evident nu cele de pe tapir, că aici suferim de secretomanie ;) ).
Aplauze la scenă deschisă, maestre (sau cum ar traduce ungurii, Wurger meşter).

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Previous

Return to Aero

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest