Producatori de kituri AERO

Avioane - de la biplane la supersonice, civile sau militare, elicoptere si orice alta "zburatoare".

Re: Producatori de kituri AERO

Postby alexelu_marinelu » Sat Apr 06, 2013 10:04 pm

Calin Ungureanu wrote:
... Cine crezi ca o sa-mi zica ceva despre unghiul de inclinatie al jambelor. Poate unul ca Marinelu care are ceva cu mine :P ...

Stii foarte bine ca unghiurile si dimensiunile pe mine ma plictisesc. Mai degraba ma uit la un mod de imbinare, la capace, la garnituri, la detalii - care sa dea un aspect general veridic al modelului.
Eu nu mai pun botul la treaba asta cu renumele firmei de mult. Asta din cauza de tepe luate de-a lungul timpului (de la Dragon, de la Fujimi, de la Revell, de la Academy, de la Italeri, de la Tamiya etc.). Am uitat vreun brand? Cat despre short run-uri, sa nu mai discutam. Nici sa n-aducem vorba despre seturile de detaliere care n-au nicio treaba cu macheta pentru care au fost creata.
Important e sa-ti placa un subiect (din punctul meu de vedere inedit) si ala sa-l faci. Daca ai la dispozitie un "snap on", te-ai scos. Daca incepi de la un Heller din anii '80, iar te-ai scos. :blink:
Revell a scos la '72 Thunderboltul, care a fost un reper de neatins pana la aparitia modelelor Tamiya.
Si da, am ceva cu tine. :kiss:
User avatar
alexelu_marinelu
Aquilifer
 
Posts: 355
Joined: Sun Jan 13, 2013 7:07 pm
Prenume si nume: Alexandru Croitoru

Re: Producatori de kituri AERO

Postby Marhaba » Sat Apr 06, 2013 10:04 pm

alexelu_marinelu wrote:
unghiurile si dimensiunile pe mine ma plictisesc. Mai degraba ma uit la un mod de imbinare, la capace, la garnituri, la detalii - care sa dea un aspect general veridic al modelului.


My man :)
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Previous

Return to Aero

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests