Junkers Ju 290 A-7 "Spy Version"

Avioane - de la biplane la supersonice, civile sau militare, elicoptere si orice alta "zburatoare".

Junkers Ju 290 A-7 "Spy Version"

Postby Sorin Ungureanu » Sat Apr 06, 2013 10:24 pm

Am kitul asta de aproape un an si l-am tot amanat din lipsa de timp. Acum o sa-mi fac timp pentru el si sper sa iasa ceva frumos! Kitul este Revell la 1:72 nivel 5 de dificultate cu o gramda de piese mici si mari (299 la numar) mai ales la interior si mult de migalit la el, si va asigur ca asta nu va fi facut in stilul meu fulger, voi lucra incet si cu atentie chiar daca imi va lua o luna sau mai mult! Vreau sa iasa aproape perfect! acuma vom vedea!
Image
Image

Image
User avatar
Sorin Ungureanu
Signifer
 
Posts: 85
Joined: Mon Jan 14, 2013 1:42 pm

Re: Junkers Ju 290 A-7 "Spy Version"

Postby Sorin Ungureanu » Sat Apr 06, 2013 10:24 pm

Pot sa spun ca am avut o seara/noapte plina! m-am inarmat cu rabdare si ce trebuie si aproape am terminat interiorul uriasului!
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Sorin Ungureanu
Signifer
 
Posts: 85
Joined: Mon Jan 14, 2013 1:42 pm

Re: Junkers Ju 290 A-7 "Spy Version"

Postby Marhaba » Sat Apr 06, 2013 10:25 pm

Arata bine pina acum. O sa-i faci si niste spalari in interior?
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Junkers Ju 290 A-7 "Spy Version"

Postby alexie » Sat Apr 06, 2013 10:25 pm

Sorin Ungureanu wrote:
....o gramda de piese mici si mari (299 la numar) mai ales la interior si mult de migalit la el, si va asigur ca asta nu va fi facut in stilul meu fulger, voi lucra incet si cu atentie chiar daca imi va lua o luna sau mai mult! Vreau sa iasa aproape perfect! acuma vom vedea!
.........

Sorin Ungureanu wrote:
Pot sa spun ca am avut o seara/noapte plina! m-am inarmat cu rabdare si ce trebuie si aproape am terminat interiorul uriasului!
....

Deşi partea de aviaţie mă lasă rece :) trebuie să recunosc faptul că ai mult potenţial, sunt convins de faptul că "machetism-viteză" este doar o etapă din viaţa ta machetistică.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Junkers Ju 290 A-7 "Spy Version"

Postby Sorin Ungureanu » Sat Apr 06, 2013 10:26 pm

As vrea sa-i fac un wash, dar nu am mai facut pana acum wash de interior si nu prea stiu cum. I-am dat un dry brush cu Silver pe bord si instrumente.
User avatar
Sorin Ungureanu
Signifer
 
Posts: 85
Joined: Mon Jan 14, 2013 1:42 pm

Re: Junkers Ju 290 A-7 "Spy Version"

Postby Sorin Ungureanu » Fri Jan 09, 2015 7:58 pm

Va salut Tapiri si bine v-am regasit! dupa o absenta de 3 ani in care nu am mai "modelit" nimic va anunt ca m-am reapucat de treaba si vreau sa termin ce am inceput! Am trecut de faza de modelism viteza cu care va obisnuisem! Acum lucrez mai incetisor datorita lipsei timpului ,caci intre timp au aparut in viata mea o sotie si doua fete gemene cara imi cam ocupa timpul! Ma bucur ca inca este contul activ!
User avatar
Sorin Ungureanu
Signifer
 
Posts: 85
Joined: Mon Jan 14, 2013 1:42 pm

Re: Junkers Ju 290 A-7 "Spy Version"

Postby Olaf The Viking » Sat Jan 10, 2015 8:05 am

Bine (c-)ai revenit si felicitari pt. noile "achizitii". :archer: O sa vezi ca incetisor e mai bine sau oricum e mai bine decat deloc.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Junkers Ju 290 A-7 "Spy Version"

Postby Sorin Ungureanu » Sat Jan 10, 2015 11:38 am

As avea si eu o rugaminte catre admini. As vrea sa reincarc pozele din postarile mele ca vad ca s-au pierdut si e pacat sa nu fie vazute de ochii cunoscatorilor! poate putem sa editam postarile si cat se poate sa le mai nimerim cat de cat asa cum au fost ! pozele le am toate salvate!
User avatar
Sorin Ungureanu
Signifer
 
Posts: 85
Joined: Mon Jan 14, 2013 1:42 pm

Re: Junkers Ju 290 A-7 "Spy Version"

Postby Olaf The Viking » Mon Jan 12, 2015 10:01 pm

Problema este ca pozele nu mai sunt acolo unde erau gazduite. Daca imi dai niste link-uri le pun.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu


Return to Aero

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron