Gotha G V - Roden 1/72

Avioane - de la biplane la supersonice, civile sau militare, elicoptere si orice alta "zburatoare".

Re: Gotha G V - Roden 1/72

Postby Paul Bica » Thu Apr 11, 2013 9:38 pm

Am mai avansat putin cu monstruletul. In interior am aplicat un autocolant ce imita lemnul, nu a fost solutia ideala dar arata acceptabil. Nu am detaliat foarte mult interiorul, stiu ca o sa am de furca cu vopsirea, hobanele si potrivirea planurilor si as vrea totusi sa nu raman cu traume dupa aceasta macheta. oricum am schimbat scaunul, arata acum mai aproape de cel din kit-ul la 1/32 Wingnut Model. De altfel mi-au fost de folos planurile acestei machete - se gasesc la ei pe site. Gondolele motoarelor nu prea se potrivesc cu motorul inauntru. De abia astept sa ma apuc de vopsit, mai am cateva etape si incep. Am facut pana la urma rost de masti pentru vopsirea hexagoanelor, m-a ajutat un amic cu un cutter-plotter. La decaluri voi folosi Adhesol de la Agama, ma impac bine cu el. Sper sa mearga si la decalurile Roden.
Image
Image
Image
User avatar
Paul Bica
Gregalis
 
Posts: 10
Joined: Sat Apr 06, 2013 10:28 pm

Re: Gotha G V - Roden 1/72

Postby Hartman » Thu Apr 11, 2013 9:38 pm

Iti urez succes in cutezanta de a face aceasta "magaoaie".Desi credeam ca cunosc cat de cat acest tramvai zburator,in pozele tale am observat ca avea un hol pe dreapta si te puteai muta in zbor unde aveai chef daca te plictiseai.Imi si imaginez un posibil dialog intre cei trei ,tipat bineinteles :"Zi-i lu' Hans ca esti mai aproape.... sa treaca el in fata...Iar ne ataca astia frontal,e randul lui..." :laugh: Sper sa ajungi la intins atele cu ceva rezerve de chef dupa sahul romboidal.Spor.
User avatar
Hartman
Procurator
 
Posts: 315
Joined: Mon Jan 14, 2013 12:04 am
Prenume si nume: Paul Necula

Re: Gotha G V - Roden 1/72

Postby Paul Bica » Thu Apr 11, 2013 9:39 pm

Multumesc pt incurajari!
User avatar
Paul Bica
Gregalis
 
Posts: 10
Joined: Sat Apr 06, 2013 10:28 pm

Previous

Return to Aero

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron