Mig-3 Zvezda 1/72

Avioane - de la biplane la supersonice, civile sau militare, elicoptere si orice alta "zburatoare".

Mig-3 Zvezda 1/72

Postby Mihai Cimpean » Sun Apr 14, 2013 8:47 pm

Dupa atatea bijuterii vazute pe aici,sa echilibram putin situatia( adica - mai sunt si incepatori pe aici,dom'le...)
Si o echilibrez cu un "plastic" de la Zvezda.Ghilimelele sunt puse ca s-a prelucrat si lipit foarte straniu.
Cat priveste corectitudinea kit-ului,e total pe langa subiect.Totul e gresit la el...fuselaj,capotaj motor,aripi,cabina,esapamente,baie tren aterizare...cosmar nu alta.Dar,daca-l am, sa-l si fac.Am mai exersat pe el...La scara asta cel mai bun si corect kit e cel de la Hobby Boss.E vis pe langa porcaria asta...
Pozele...
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: Mig-3 Zvezda 1/72

Postby Nicu Mihai » Sun Apr 14, 2013 8:47 pm

Hai ca l-ai scos cu bine la capat! Printe altele, imi place ca-ti iese bine vopsirea ingrijita a cupolelor, un exercitiu pe care inca nu-l stapanesc. De carcotit, or mai fi p-ici, pi colo, dar sa o faca cei care au mai multe machetele la activ si care au ce sa (ne) arate. :b:
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Mig-3 Zvezda 1/72

Postby Mihai Cimpean » Sun Apr 14, 2013 8:48 pm

Mutumesc,Nicule
Nu-mi iasa nici mie bine cupolele inca ,dar exersam.Kit-ul e praf si l-am tratat instictiv ca atare.
Cred ca mai bine de 90% din el e aiurea rau.Mai am un Mig-3 de la Hobby Boss care e cu totul alta poveste..
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am


Return to Aero

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron