MI-24P HIND-F

Avioane - de la biplane la supersonice, civile sau militare, elicoptere si orice alta "zburatoare".

MI-24P HIND-F

Postby Georgel Musat » Sun Apr 14, 2013 8:54 pm

Salutare. Asa cum am spus fiind fan ttm sovieto/rusa transpusa si-n machete , desii incerc sa merg doar pe inia blindatelor ispita e prea mare ca sa nu ma corupa si la ceva zburatoare si cum in urma unui schimb m-am ales cu un avion ce se spune ca ar fi SU-35/37 in realitate imi trebuie ceva conversii pt a face intradevar ce se spune ca ar trebuii sa fie apropo e la 1/48 . Si cum ziceam da blindate si mai ales ca am si ceva figurine bineinteles ca tanjesc dupa cel mai reprezentativ elicopter de asalt MI-24 pe care l-au scos trompetistii la 1/35 dar pretul sau e prea mare :blink: pt bugetul meu astfel ca precum zice vulpea ca strugurii la care nu poate ajunge sunt acrii ma amageam si eu :S ,zicand ca oricum la 1/35 sunt doar 2 machete MI-8 si MI-24 dar la 1/48 sunt mai multe si avioane ; astfel de curand am gasit un pusti din Bucuresti ce vroia sa vanda niste machete dar numai cu livrare in Bucuresti , printre care si un MI-24P HIND-F de la Minihobbymodels 1/48,o copie a celui de la Monogram dupa cate am inteles eu pe net astfel ca afland de intalnirea lunara din 15 sep am fost la Bucuresti unde am facut o noapte alba in gara de nord dar am impuscat mai multi iepuri zic eu m-am intalnit si am cumparat elicopterul si am fost la intalnire plus ca mi-am luat si ceva materiale .
Revenind la elicopter desii nu prea ma pricep asa mult la detalii tehnico modelistice reproducerea niturilor prin niste gauri mi se pare aiurea (nu stiu exact care-i genul asta de gravare pozitiv sau negativ , nu l-am retinut precum desii am lucrat 16 ani in santier naval nu am retinut care-i babordu si care tribordu :lol: ) am vazut unul facut la care tipul respectiv i-a chituit acele "nituri" lasand doar liniile panourilor , am vazut pe you tube ca un japonez l-a facut "in the box" dar si ca pe piata exista ceva aftermarketuri cum ar fi de la CMK unde iti dau si alte aripi ,, exista si varianta unui cokpit mai detaliat astfel ca deii initial am vrut sa ma inscriu la S.I.P. am realizat ca nu as putea sa-l termin la timp daca ma pun si pe imbunatatiri unde trebuie timp si many :whistle: nu pe "in the box" astfel ca am intrat doar pe aero . Poze cu kit-ul :
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Spor la tota lumea cu sanatate si cer senin.
PS Sorry ca chiorete nu bagat de seama ca in primele foto se vede si lesa aparatului in obiectiv. B)
AK-12 The BEST IS THE BEST
User avatar
Georgel Musat
Cornicen
 
Posts: 121
Joined: Mon Jan 28, 2013 7:29 pm

Return to Aero

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron