Hidroscala Siutghiol - He 114C

Avioane - de la biplane la supersonice, civile sau militare, elicoptere si orice alta "zburatoare".

Re: Hidroscala Siutghiol - He 114C

Postby Cristian Savin » Tue Apr 30, 2013 5:33 pm

Calin Ungureanu wrote:
Are multe stangacii si chestii nerezolvate kitul. Nu se compara cu o macheta dintr-un kit pricopsit, dar mi-am dorit atat de mult acest avion si acum il am. ....

Daaa, e un avion care-mi place si mie mult. Domn'e ai muncit nu gluma la el si a iesit misto de tot. Felicitari maxime!!!
User avatar
Cristian Savin
Signifer
 
Posts: 53
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:11 pm

Re: Hidroscala Siutghiol - He 114C

Postby Bill » Tue Apr 30, 2013 5:33 pm

Sers,
Curat Extreme Makeover ai facut, ai scos foarte mult dintr-un kit mizerabil. Si tare fain l-ai mai insailat :woohoo:
Felicitarile mele !
Astept si eu cu interes diorama mai ales partea cu apa.... :r:
Spor,
Bill
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Hidroscala Siutghiol - He 114C

Postby Calin Ungureanu » Tue Apr 30, 2013 5:34 pm

Multumesc Cristiane, chiar asteptam sa-l observi. Stiu ce-ti(ne) place.

Bill, am gasit rasina din aia de care ne-ai indicat matale la un magazin de materiale de pictura pe care-l tot frecventez. Cum nu am tinere de minte la numere (adica "fara numere"), trebuie sa ma mai duc odata cu un creion si un pix si/sau cu informatia de pret de pe site si sa-mi iau. Mai vreau sa ma interesez daca se pot obtine incretituri la suprafata, ca sa fac ce e in poza.
Si mai am o problema cu simularea stufului. Am strans ceva materiale dar trebuie sa vad cum ma incadrez in scara. Da mai e un pic pana atunci.

Alexie...."Eu m-aş lega de stângăcii (că-s tapir )". Noroc ca scrii cu diacritice matale ca sa nu inteleaga tapirul altceva.
Hahahaha
Image
User avatar
Calin Ungureanu
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:09 am

Re: Hidroscala Siutghiol - He 114C

Postby alexelu_marinelu » Tue Apr 30, 2013 5:35 pm

Tataie, ma bucur mult sa vad ce a iesit din caramida aia de rasina de am tinut-o in mana acum vreo 2 luni. Ce nu-mi place este ca tu ai terminat acest proiect, pe cand eu o tot dau in bulangeala cu elicopterul meu obidit.
Astept cu interes apa incretita, stuful si mai ales pe racanul cu picioarele in apa.
User avatar
alexelu_marinelu
Aquilifer
 
Posts: 355
Joined: Sun Jan 13, 2013 7:07 pm
Prenume si nume: Alexandru Croitoru

Re: Hidroscala Siutghiol - He 114C

Postby Alex Stanescu » Tue Apr 30, 2013 5:36 pm

Banuiesc ca ai o idee conturata in cea ce priveste diorama,dar,zic eu,nu strica doua imagini care-ti pot fi de folos.

Image

Image

Alex
User avatar
Alex Stanescu
Signifer
 
Posts: 65
Joined: Wed Jan 16, 2013 11:16 pm

Re: Hidroscala Siutghiol - He 114C

Postby Calin Ungureanu » Tue Apr 30, 2013 5:36 pm

Nu strica.
A doua insa e cam de oraselu' copiilor.
Eu cam la asa ceva visam insa.

http://forums.europeanmodeller.com/uplo ... 064451.jpg
http://forums.europeanmodeller.com/uplo ... 064233.jpg
User avatar
Calin Ungureanu
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:09 am

Previous

Return to Aero

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron