Italeri 1/48 T-6G Texan

Avioane - de la biplane la supersonice, civile sau militare, elicoptere si orice alta "zburatoare".

Italeri 1/48 T-6G Texan

Postby Bogdan Sandru » Sat Jun 25, 2016 12:04 am

Salutari, bine v-am regasit!
Va prezint un kit inceput acum ceva ani, abandonat de cateva ori si o data salvat din cosul de gunoi. A trecut prin multe aventuri pana am hotarat sa-l duc la bun sfarsit, mai mult ca sa experimentez pe el uzura. Kitul in sine are multe puncte slabe, un exemplu ar fi baile trenului dar nu am imbunatatit nimic acolo. In cabina am folosit fotoincizii Eduard, din pacate nu mai gasesc pozele. Am ales inmatricularea Armee de l'Air EALA 11/72, La Reghaia, Algeria. Fiind folosit folosit in desert m-am gandit ca ar fi bine sa aplic o uzura mai accentuata dar cred ca am cam exagerat. Astept pareri, ce ar fi trebuit sa fac si ce nu.
Numai bine! :hi:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Bogdan Sandru
Gregalis
 
Posts: 14
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:41 am

Re: Italeri 1/48 T-6G Texan

Postby Olaf The Viking » Tue Jun 28, 2016 11:41 am

Pai iti raspunde un avionist iti spun eu ca mie imi place uzura. Cred ca la elice trebuia mai multa, din auzite cica ar fi fost foarte sablate de la nisip.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Italeri 1/48 T-6G Texan

Postby Bogdan Sandru » Tue Jun 28, 2016 11:51 pm

Olaf The Viking wrote:Pai iti raspunde un avionist iti spun eu ca mie imi place uzura. Cred ca la elice trebuia mai multa, din auzite cica ar fi fost foarte sablate de la nisip.

Multumesc!
User avatar
Bogdan Sandru
Gregalis
 
Posts: 14
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:41 am

Re: Italeri 1/48 T-6G Texan

Postby Olaf The Viking » Wed Jun 29, 2016 4:51 pm

Scuze am scris gresit, corect era: "Pana cand iti raspunde un avionist..."

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu


Return to Aero

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron