MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Informatii si poze despre expozitii si evenimente modelistice sau legate de modelism.

Re: MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Postby Purice Valentin » Sun May 05, 2013 10:36 am

Stii vreun site cu asa ceva?
User avatar
Purice Valentin
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Wed Jan 16, 2013 10:55 pm
Location: Focsani

Re: MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Postby alexie » Sun May 05, 2013 10:49 am

Purice Valentin wrote:Stii vreun site cu asa ceva?

Rămăsese ca Olaf (sau Călin?) să solicite nişte date de contact...nu ştiu dacă s-a finalizat.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Postby alexie » Sat Jul 13, 2013 7:18 am

La presiunea opiniei publice :jester: a avut loc declasificarea dosarului MMS 2013
http://www.mosonshow.hu/en/eredmenyek.html

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Postby Olaf The Viking » Mon Jul 15, 2013 12:22 am

Ca veni vorba de Moson, stiti ca un elefant viking nu uita nicioadata:

Olaf The Viking wrote:Apropos... ai lasat feed back pt. "motanelul galanton" sau "ursuzul idiot" cum se chema unde am stat? :evil: :evil: :evil: :evil:


Bill wrote::mrgreen: Desigur mai imperatorule ce esti !
:ugeek:


No, care comentariu e al tau?

http://www.booking.com/hotel/hu/engler- ... ckdisplay4

Sper ca nu asta:

"The owner lack of communication"

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Postby Bill » Mon Jul 15, 2013 9:39 am

Ba ala-i !
:dwarf:
Spor,
Bill :eatdrink023:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Postby Olaf The Viking » Mon Jul 15, 2013 3:17 pm

Ma, e clar ca avem definitii separate pentru acelasi lucru. Adica pentru tine:

mitocan = lipsa de comunicare (lack of communication)

Cand in DEX scrie clar:

mitocan m. 1. om de rând cu apucături de mahalagiu; 2. mojic, bădăran. [Lit. călugăr locuitor de mitoc, deci extraurban, de unde sensul peiorativ]; 3. patron al asa-zisului hotel Etterem din Mosonmagyarovar

I-ai aratat tu lui, :smiley-laughing021: :smiley-laughing021: :smiley-laughing021: I-ai scris un comentariu de i-au cazut plombele :rofl: :rofl:
Si i-ai dat si 7.3 nota. Ba ti-a mai si placut asezarea. Pai asezarea era langa patronul mitocan, cum putea sa iti placa si sa o lauzi? Trebuia sa dai 2 pe linie, ca sa nu fim mojici si sa dam 1.

Mai tare l-a taxat elvetianul ala cu chihuahua pentru care a platit 2000 forinti extra si care a zis ca animalul lui era mai curat decat tot hotelul.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Postby Bill » Mon Jul 15, 2013 3:48 pm

Olafe,
Nota a iesit 6,3 nu 7,3.
Cat despre restul adevarul este ca si noi trebuia sa intrebam daca e voie sa aducem bautura din afara locului.
Iar el nu a fost in stare sa vina si sa ne zica ca nu-i voie si s-a tot foit si aferat pe-acolo.
Asezarea e faina daca scoatem din ecuatie patronul.
Decat o nota care poate fi subiectiva oricum cel mai clar si bun raspuns este ca nu mai mergem acolo :dwarf:
Spor,
Bill :jester:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Postby Olaf The Viking » Mon Jul 15, 2013 9:45 pm

Aia cu bautura e discutabila din doua motive:

1. Bucataria se inchide la 8.30 deci dupa aia trebuie sa mananc din traista daca vreau mancare. Corect? Atunci nu imi pun si un pahar de vin tot din traista?

2. Se pretinde hotel. Orice hotel are un hol. In holul hotelului pot sa imi pun din traista un pahar, nu? Nu e vina mea (e vinul meu) ca el in holul hotelului, in loc de canapele are mese si scaune, facand din el restaurant.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Postby Bill » Mon Jul 15, 2013 10:59 pm

In fine, deja poluam.
Spor,
Bill :wizard:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: MMS 2013 - MOSON MODEL SHOW

Postby Olaf The Viking » Mon Mar 03, 2014 2:26 pm

Acum am vazut ca hoplitul locrian al lui Alguhan a luat mentiune anul trecut:

Image

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

PreviousNext

Return to Expozitii si evenimente

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests