Concurs AMA 2012

Informatii si poze despre expozitii si evenimente modelistice sau legate de modelism.

Re: Concurs AMA 2012

Postby Hartman » Sun Apr 28, 2013 10:53 pm

https://picasaweb.google.com/1138418702 ... 4/ALBA2012


Am mai pus o data adresa din picasa cu restul pozelor,acum se pare ca merge.
User avatar
Hartman
Procurator
 
Posts: 315
Joined: Mon Jan 14, 2013 12:04 am
Prenume si nume: Paul Necula

Re: Concurs AMA 2012

Postby Bogdan Papuse » Sun Apr 28, 2013 10:54 pm

Alexie wrote:
Beneficiile evenimentului AMA continuă să apară : Alberto, Vasile și Cătălin (autorul colecției Miniart, fantasy și altor zeci de 1 / 72 - uri ). Bun venit tuturor!
Profit de ocazie pentru a reaminti că expoziția se întinde până la finele lui ianuarie 2013!

Bun venit noilor membri! Tare m-ar incanta sa vad o prezentare detaliata a lucrarilor fantasy si nu numai. Ce ziceti baieti, deschideti cateva topicuri cu lucrarile voastre de pana acum? :cheer:
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Concurs AMA 2012

Postby Vasile Bratu » Sun Apr 28, 2013 10:54 pm

Multumesc mult ptr. urarile de bun venit!
Am facut si eu un album mai micut cu cateva poze facute la Alba. Din pacate calitatea lor e slabuta, aparatul meu fiind mai modest...
Le puteti viziona aici:
http://picasaweb.google.com/104340390164874979562/AlbaIulia2012?authkey=Gv1sRgCMrb4NzAwbaiqAE
S-auzim numai de bine!
Vasile
User avatar
Vasile Bratu
Immunis
 
Posts: 23
Joined: Thu Apr 04, 2013 9:33 pm

Re: Concurs AMA 2012

Postby Olaf The Viking » Sun Apr 28, 2013 10:54 pm

Alexie wrote:
Beneficiile evenimentului AMA continuă să apară : Alberto, Vasile și Cătălin (autorul colecției Miniart, fantasy și altor zeci de 1 / 72 - uri ). Bun venit tuturor


Ma bucur ca nu ne-am fâţâit fundurile degeaba cu decoratiile si emblemele. :laugh:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Concurs AMA 2012

Postby Bill » Sun Apr 28, 2013 10:55 pm

Vasile Bratu wrote:
Salut,
Si eu sunt unul dintre noii veniti atat la Alba Iulia cat si pe acest site.
Vreau sa va spun ca si ptr. mine a fost o placere si o onoare deosebita sa peterc 2 zile in compania unor oameni realmente deosebiti! Ii raman dator lui Bill ptr. asta, el fiind cel care m-a adus in grupul vostru.
Vasile


Vasile nu esti dator cu nimic :b: Am o presimtire ca nu vei lipsi de acum incolo la astfel de intruniri :kk:
Multumesc tutror pentru poze, sunt edificatoare in toate aspectele :laugh: :laugh:
Spor la modelit !
Bill
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Concurs AMA 2012

Postby Viorel Pavel » Sun Apr 28, 2013 10:55 pm

Paul, cand ma uit in jos din varful turnului pompierilor, ma ia cu ameteala, mai ales ca nu sunt obisnuit cu inaltimea...Nu ai ametit facand poze din varf???

Vasile, si eu sunt sigur ca nu vei lipsi de la expozitii...
User avatar
Viorel Pavel
Gregalis
 
Posts: 11
Joined: Wed Feb 13, 2013 10:30 pm

Re: Concurs AMA 2012

Postby Hartman » Sun Apr 28, 2013 10:56 pm

Da Vio ma cam luase de aera sa ma sprijin de el :laugh: .Iar si pe tine te inteleg ca te ia ameteala.Esti obisnuit cu inaltimea la care ai zburat cu L 39 Albatros ,An 2 si altele. :) Mai pun niste poze cu elicopteru' mort si instantanee:

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
Hartman
Procurator
 
Posts: 315
Joined: Mon Jan 14, 2013 12:04 am
Prenume si nume: Paul Necula

Re: Concurs AMA 2012

Postby Hartman » Sun Apr 28, 2013 10:56 pm

Inca un rand si gata.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
Hartman
Procurator
 
Posts: 315
Joined: Mon Jan 14, 2013 12:04 am
Prenume si nume: Paul Necula

Re: Concurs AMA 2012

Postby alexie » Sun Apr 28, 2013 10:56 pm


Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Concurs AMA 2012

Postby Marhaba » Sun Apr 28, 2013 10:57 pm

Situatia premiilor si medaliilor cistigate la Concursul AMA 2012 poate fi descarcata de aici.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

PreviousNext

Return to Expozitii si evenimente

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron