Intalnirea lunii august 2013

Informatii si poze despre expozitii si evenimente modelistice sau legate de modelism.

Intalnirea lunii august 2013

Postby Olaf The Viking » Wed Aug 14, 2013 11:22 pm

Sambata, 17 august, machete.ro va gazdui intalnirea lunara a machetistilor la sediul machete.ro adica in magazinul Viking Hobby & Art Shop din Sos. Pantelimon, nr, 93, bl. 403a. Intalnirea incepe la ora 10.30 si se termina cand pleaca ultimul participant. Intrarea este libera pentru oricine (machetist, prieten de machetist, etc).

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Intalnirea lunii august 2013

Postby Cristian Marin » Fri Aug 16, 2013 3:00 pm

Sper ca tot maine, 17 august, sa pot prezenta celor ce vor veni la intalnire si unul dintre modelele de "medalile"ce va fi oferit unora dinte participanti (dupa fapta si rasplata) in cadrul salonului bucurestean de anul acesta.
Spun unul pentru ca vor fi mai multe modele, dar ... surprize, surprize.
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI

Re: Intalnirea lunii august 2013

Postby Olaf The Viking » Thu Aug 22, 2013 9:14 pm

Din pacate nu am apucat sa vedem medaliile dar ceva tot s-a lucrat, mai exact am turnat jumatatile partilor de mijloc si spate ale tapirului, se vad undeva pe masa, in cofrajul de LEGO:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Din poze lipseste nea Visan care a trebuit sa plece mai repede.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu


Return to Expozitii si evenimente

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron