Intalnirea lunii august - Bucuresti 2014

Informatii si poze despre expozitii si evenimente modelistice sau legate de modelism.

Re: Intalnirea lunii august - Bucuresti 2014

Postby Olaf The Viking » Sat Aug 16, 2014 7:41 pm

E, si acum ceva participanti, cum ar veni:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

A scapat alexie in stoc (din pacate/fericire nu al meu):
Image

Image

Image

Pa pa-ti ratia:
Image

Dan mi-a intrecut asteptarile cu un lichid pentru circulatie:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Trebuia sa iau si un tapir din spate sa se vada blazonu':
Image

Image

Image

Image

Image

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Intalnirea lunii august - Bucuresti 2014

Postby Olaf The Viking » Sat Aug 16, 2014 7:54 pm

Pe urma ne-am retras, fara torte, la un mic sprit/bere/racoritoare ca sa discutam cate si mai cate. Sigur ca Salonul de Modelism Militar a fost principalul subiect de discutii: cand, cum, de ce (sigur ca exagerez, nimeni nu a intrebat de ce :medievalsword: ) cine, cum (si la "cum" intra vitrinele care niciodata nu sunt suficiente, va trebui sa cumparam/producem pe banii nostrii, mai ales ca apar si altii care vor sa expuna, altii care de altfel nu catadicsesc tot anul sa apara la intalnirile NOASTRE, dar care sunt totdeauna bineveniti, cu toate ca sunt sigur ca vor avea bun simt si nu vor avea pretentii sa expuna). Bineinteles ca nici noi nu vrem sa-i vedem si ne bucuram ca putem sa bem un vin in compania celor carora ne face placere sa-i vedem:

Image

Image

Parca tapirul de pe Lucian e mai mare:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Asta trebuia sa fie la machete, dar din graba a intrat la sprituri:
Image

Image

Image

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Intalnirea lunii august - Bucuresti 2014

Postby alexie » Sun Aug 17, 2014 9:15 am

A fost încă o reuniune reușită, mi-am spart economiile pe "bricolaj" și chiar am reușit să rămân dator prin achiziționarea unor produse "neprețuite ". Apropo de datorii, am luat tricoul..acel tricou..dar am omis să îl achit rămâne, cel mai probabil, să -l plătesc în forinți :blum3:

Olaf The Viking wrote:....
Parca tapirul de pe Lucian e mai mare:
Image
...

Parcă crește împreună cu trompa :( și din păcate celelalte corelatii sunt un mit urban :cray2:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Intalnirea lunii august - Bucuresti 2014

Postby alexie » Sun Aug 17, 2014 1:32 pm

Socializare printre machete:




Unii au fost îngrijoraţi la gândul de a socializa pe alte meleaguri


Socializare printre sticle



Propunerea ospătarului de a studia meniul lacto-vegetarian s-a bucurat de mare apreciere

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Previous

Return to Expozitii si evenimente

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron