Bacau 2015

Informatii si poze despre expozitii si evenimente modelistice sau legate de modelism.

Bacau 2015

Postby Kamikaze » Mon Jun 15, 2015 12:26 pm

Asa cum precizam, am ajuns si la Bacau. De data asta Lucian a raspuns prezent asa ca am avut companie. De la mine un scurt rezumat si poze, povestea urmeaza de la Lucian. Caldura mare, lume multa dar spectacolul a meritat din plin deplasarea. Pe langa programul anuntat, surprizele au fost aeronavele A-10 Thunderbolt II si asociatia "Traditia Miltara" ( parca asta era...), dar mai ales, un MIG-21 UM vopsit in stil graffiti. Da, ati citit bine, armata a permis asa ceva, lucru cu atat mai surprinzator cu cat de-abia ce ne lovisem, la fel ca si la Boboc, de "secretomania" specifica armatei romane. Si asta cand incercam sa pozez niste vechituri care nu vor mai zbura niciodata si despre care se stie absolut tot. Deja ne-am obisnuit.
Si poze
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Motoare
Image
Image
Nou si vechi in armata romana, din pacate in prezent cam mult vechi....
Image
Ca in fiecare an, Generalul de flotila aeriana, Catalin Bahneanu " Bachus", ne-a prezentat un moment de acrobatie aeriana la comenzile Mig-ului 21 Lancer. In prezent comandant al Flotilei 86 Fetesti, acesta a fost comandant al Flotilei 95 Bacau intre 2009 si 2012.
Image
Image
Image

Au venit americanii !!!
Image

Cum spuneam, Roxana a fost si ea, din nou, prezenta
Image
Image

Paparazzi vs paparazzi
Image

Extra
Image
Image

Mig-ul vopsit
Image
Image
Image
Image

Si o ultima surpriza bacauana, expozitie de masini retro, in piata din centrul orasului.
Image
Image

Cam atat deocamdata. Urmatoarea oprire BIAS 2015
Image
User avatar
Kamikaze
Cornicen
 
Posts: 108
Joined: Thu Jan 17, 2013 10:31 am
Location: Romania
Prenume si nume: Dragos Stirbu

Re: Bacau 2015

Postby alexie » Thu Jun 18, 2015 9:56 pm


Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan


Return to Expozitii si evenimente

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests