Stryker Academy 1/72

Tot ce tine de vehicule militare sau civile, blindate sau nu, tancuri, senilate sau semisenilate, autovehicule sau vehicule cu destinatii speciale

Stryker Academy 1/72

Postby Zeno » Sun Jan 13, 2013 6:36 pm

Stimati colegi in ale modelitului nu dati cu pietre, rosii, oua, etc. Glumesc...

Primul meu vehicol la 1/72. Eu sunt "figurinist la baza" dar am experimentat sa vad cam ce probleme pune un kit al unui vehicol la aceasta scara... si am cam traspirat... dar ma bucur ca am incercat. Am experimentat cateva tehnici; una peste alta o sa mai lucrez vehicule militare.

Astept parerile voastre.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: Stryker Academy 1/72

Postby Marhaba » Sun Jan 13, 2013 6:38 pm

Excelent! Imi place ca nu l-ai lasat "nou de fabrica" ci l-ai "imbatrinit" nitel. Mai ales la scara asta , este o realizare. Mai avem citiva "braille-isti" telentati pe-aici (vezi lucrarile lui Florin David sau ale lui Dani Chirila) si ma bucur ca tu ingrosi rindurile. Felicitari!
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Stryker Academy 1/72

Postby Dani Chirila » Sun Jan 13, 2013 6:39 pm

Ahaaa,deci tu erai! ;) :laugh: :laugh: :laugh:

Asa cum ti-am mai spus, greu de crezut c-ar fi primul tau vehicol,foarte reusit.
..."una peste alta o sa mai lucrez vehicule militare. "-nu pot decat sa ma bucur,mai ales cand le vad si finalizate. ;)
User avatar
Dani Chirila
Signifer
 
Posts: 86
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:35 pm

Re: Stryker Academy 1/72

Postby Florin David » Sun Jan 13, 2013 6:40 pm

Foarte reusit, felicitari! Imi place weathering-ul echilibrat, nici prea-prea, nici foarte-foarte :) As fi vrut eu ca primul meu vehicul sa arate asa...
Florin
User avatar
Florin David
Vexilifer
 
Posts: 277
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:41 pm

Re: Stryker Academy 1/72

Postby Cristian Savin » Sun Jan 13, 2013 6:40 pm

Excelent si mie imi place mult.
Cred ca experienta de figurinist te-a ajutat mult. Ma refer bineinteles la vopsire.
User avatar
Cristian Savin
Signifer
 
Posts: 53
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:11 pm

Re: Stryker Academy 1/72

Postby Buss » Sun Jan 13, 2013 6:41 pm

Foarte bun modelul. Acu sa-ti impartasesc o parere/sfat versus "atotprezentele"scame. Eu imi pun modelul cat se usuca intr-o cutie de carton (de telefon), astfel e ferit in mare parte de avalansa de praf si scame din aer.

Sper sa postezi mai multe lucrari.

Cheers.

We live in the era of smart phones and stupid people.
User avatar
Buss
Aquilifer
 
Posts: 319
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:50 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: George Dobre

Re: Stryker Academy 1/72

Postby Zeno » Sun Jan 13, 2013 6:51 pm

Multumesc George!!!

Idea cu cutia este simpla si eficace. Cand voi lucra un vehicol il voi introduce intrun spatiu inchis pt. uscare (cred ca si un sertar este bun). Sper sa scap de chestia: "hop si scama", dupa ce-i fac fotografiile.
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin


Return to Vehicule

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest