M 1130 Stryker Trumpeter 1:35

Tot ce tine de vehicule militare sau civile, blindate sau nu, tancuri, senilate sau semisenilate, autovehicule sau vehicule cu destinatii speciale

M 1130 Stryker Trumpeter 1:35

Postby Vasile Toma » Sat Mar 30, 2013 8:45 pm

Este primul kit montat de un prieten mai tanar, care cred ca a luat boala de la mine.Eu l-am ajutat cu liptul PE-urilor cu cositor, care la acest kit au fost cam groase si greu de lipit cu CA, si cu vopsitul.A fost un fel de "modelism viteza", toata vopsirea + restul (vash si prafuri), a fost facuta intr-o dupa-masa de duminica.Cu aceasta ocazie mi-am luat si eu un LAV III, dar nu m-am apucat de el din lipsa de timp (mai am inca altele incepute si neterminate).Pozele le-am facut rapid, inainte de scoaterea mastilor de la partile transparente si a montarii antenelor, pe care le-am facut ulterior din bucati de rama trase la cald.


Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Vasile Toma
Immunis
 
Posts: 20
Joined: Mon Jan 14, 2013 1:24 pm

Re: M 1130 Stryker Trumpeter 1:35

Postby alexie » Sat Mar 30, 2013 8:46 pm

Îmi place atât măgăoaia cât şi execuţia, eu aş da un strat de lac mat.
Felicitări echipei.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: M 1130 Stryker Trumpeter 1:35

Postby Marhaba » Sat Mar 30, 2013 8:46 pm

Masina este foarte aratoasa si imi place. Vopsitul nu prea. Mai bine zis asa-zisul weathering.
Este un kit foarte ofertant , cu multe , foarte multe detalii care arata foarte bine si de aceea e pacat sa nu le scoti in evidenta. Citeste sau vizioneaza clipuri video macar despre wash si drybrush (in special) si apoi cind ai chef reia lucrul. Rezultatul va fi mult mai aproape de ce trebuie sa fie.
De asemenea atentie la modul in care prafuiesti partea de jos a vehicolului sa arate natural.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: M 1130 Stryker Trumpeter 1:35

Postby Vasile Toma » Sat Mar 30, 2013 8:47 pm

Mersi de comentarii si sugestii, o sa ma documentez mai solid despre tehnicile de weathering, si LAV-ul III sper sa iasa mai fain, la Stryker m-am grabit tare, a trebuit terminat intr-o dupa-masa, atat timp am avut.
User avatar
Vasile Toma
Immunis
 
Posts: 20
Joined: Mon Jan 14, 2013 1:24 pm


Return to Vehicule

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron