Ce am mai lucrat M47 Patton si TPz-1 Fuchs

Tot ce tine de vehicule militare sau civile, blindate sau nu, tancuri, senilate sau semisenilate, autovehicule sau vehicule cu destinatii speciale

Ce am mai lucrat M47 Patton si TPz-1 Fuchs

Postby Ionut Ghionea » Sat Mar 30, 2013 9:05 pm

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Ionut Ghionea
Immunis
 
Posts: 37
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:38 am

Re: Ce am mai lucrat M47 Patton si TPz-1 Fuchs

Postby Ionut Ghionea » Sat Mar 30, 2013 9:06 pm

Machetele sunt gata de prin vara dar nu le-am pu pe site de frica criticilor .
User avatar
Ionut Ghionea
Immunis
 
Posts: 37
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:38 am

Re: Ce am mai lucrat M47 Patton si TPz-1 Fuchs

Postby Buss » Sat Mar 30, 2013 9:06 pm

Nu, serios acum, chiar vorbesti serios? Adica "de frica criticilor"? nu vreau sa jignesc pe nimeni dar aceasta gandire mi se pare stupida si infantila. Repet, spun asta in speranta sa iti schimb atitudinea de genul asta, pentru a posta cat mai multe lucrari si de a accepta critica. Prin critica evoluezi, obtii idei/metode/lucruri noi, pastrezi activitatea de a face o macheta ceva nou mereu pentru ca fiind criticat de cineva iti deschide noi si noi optiuni. Daca nu esti de acord cu acest lucru de ce ai mai postat?

Imi cer scuze daca am depasit linia dar am vrut sa fac asta. Pentru ca e o gandire si o atitudine stupida. Nu e nimeni in inchizitie pe aici si nici pedepse publice nu se dau. Este o comunitate de prieteni ce au o pasiune comuna. De ce ti-ar fi frica?! E ca si cum ai zice eu nu mai ies afara la bere cu prietenii ca daca o sa zica ceva de mine. WTF?!

Acum on topic : Vopsirea arata foarte bine, curat si ingrijit. Culori foarte ok. Acum critici :) constructive zic eu. La tanc am observat ca ai reprezentat sticla cu galben. Nu prea e ok. La vizetele cupolei comandantului sa zicem ca ar mai fi desi nici acolo. La faruri si proiectoare nu e ok galbenul. Daca nu aveau lentila ori alb/bleu ori culoarea blindatului. pe transportor mai ai cate o bavura si urme de ejectare a plasticului, cel mai vizibil e in ultima poza la suportul verde de pe colt, cel in forma de U, roata mijloc dreapta nu arata ok si capetele cazmalelor evita sa le faci cu culoare de otel lucios. La fel farurile sunt galbene - nu. Si fa-ti curaj si experimenteaza tehnici de weathering. Dar asta tine de gustul fiecaruia.

Spor la treaba si sper ca nu te-ai suparat pe mine pentr ce am zis. Sper ca vom vedea mai multe lucrari de la tine. Numai bine!

We live in the era of smart phones and stupid people.
User avatar
Buss
Aquilifer
 
Posts: 319
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:50 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: George Dobre

Re: Ce am mai lucrat M47 Patton si TPz-1 Fuchs

Postby Ionut Ghionea » Sat Mar 30, 2013 9:07 pm

Multumesc ! Farurile (nu mai stiu care) aveau o lentila pierduta undeva pe covor si de negasit, de aceea le-am vopsit in galben.
User avatar
Ionut Ghionea
Immunis
 
Posts: 37
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:38 am

Re: Ce am mai lucrat M47 Patton si TPz-1 Fuchs

Postby Buss » Sat Mar 30, 2013 9:07 pm

Cand pierzi lentilele poti incerca ori cu white glue sa le faci, se usuca transparent, sau varianta rapida - vopsesti in culoarea blindatului.

We live in the era of smart phones and stupid people.
User avatar
Buss
Aquilifer
 
Posts: 319
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:50 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: George Dobre

Re: Ce am mai lucrat M47 Patton si TPz-1 Fuchs

Postby Marhaba » Sat Mar 30, 2013 9:08 pm

Arata bine masinile chiar daca nu-s pe gustul meu (le lipseste weatheringul).
O alta varianta pt lentile este sa le cumperi. N-am la indemina linkuri, dar sunt de vinzare de diferite tipuri si dimensiuni. Parca AK-Interactive avea , si nu numai.

Ionut , in cazul nostru un sut in cur e intotdeauna un pas inainte. Cu cit te critica mai multi , cu atit sa te bucuri mai tare. Inseamna ca sunt interesati de lucrarile tale. Cind nu te critica nimeni, e mai nasol.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Ce am mai lucrat M47 Patton si TPz-1 Fuchs

Postby Buss » Sat Mar 30, 2013 9:09 pm

Marhaba wrote:
O alta varianta pt lentile este sa le cumperi. N-am la indemina linkuri, dar sunt de vinzare de diferite tipuri si dimensiuni. Parca AK-Interactive avea , si nu numai.



Da uitasem de varianta asta, cu toate ca e mai scumpa e faorte ok.

We live in the era of smart phones and stupid people.
User avatar
Buss
Aquilifer
 
Posts: 319
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:50 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: George Dobre


Return to Vehicule

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron