Stug IV

Tot ce tine de vehicule militare sau civile, blindate sau nu, tancuri, senilate sau semisenilate, autovehicule sau vehicule cu destinatii speciale

Stug IV

Postby Razvan Patrascu » Wed Jan 16, 2013 11:30 pm

Cer si eu ajutor fratilor mai experimentati. A existat Stug IV varianta early fara zimmerit? Am achizitionat un Stug IV early type Dragon imperial Series si in urmatoarea perioada nu cred ca o sa pot dispune de resurse financiare sa achizitionez zimmerit-ul si nici curaj sa-l fac "din mana" nu am , asa ca sunt obligat sa ma indrept catre o varianta mai simplista.


Multumesc frumos !
Este mai bine sa-ti tii gura inchisa si sa dai impresia ca esti prost decat sa o deschizi si sa indepartezi orice indoiala.— Mark Twain
User avatar
Razvan Patrascu
Signifer
 
Posts: 87
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:59 pm

Re: Stug IV

Postby Marhaba » Wed Jan 16, 2013 11:31 pm

Early, nu. Doar late (tirzii). In decembrie 1943 Hitler a aprobat proiectul STUG IV, perioada in care a inceput si aplicarea "din oficiu" a zimmeritului. Asta tine pina in septembrie 1944. Stug Iv s-a produs pina in mai 1945. Deci doar cele tirzii au fost fara zimmerit.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Stug IV

Postby Razvan Patrascu » Wed Jan 16, 2013 11:32 pm

In acest caz voi astepta sa treaca criza . Multumesc frumos pentru raspuns.
Este mai bine sa-ti tii gura inchisa si sa dai impresia ca esti prost decat sa o deschizi si sa indepartezi orice indoiala.— Mark Twain
User avatar
Razvan Patrascu
Signifer
 
Posts: 87
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:59 pm


Return to Vehicule

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron