Panther D

Tot ce tine de vehicule militare sau civile, blindate sau nu, tancuri, senilate sau semisenilate, autovehicule sau vehicule cu destinatii speciale

Panther D

Postby Dani Chirila » Fri Jun 14, 2013 4:17 am

In primul rand ,multumesc adminilor pt invitatie...stiu ca a trecut ceva timp de cand am primit-o,dar chiar nu aveam nimic de aratat :eggsmile: .Si ,cum stiu ca un forum nu prea functioneaza cu vorbe,am preferat sa astept pana aveam cu ce sa ma prezint.
E vorba de noul Panther 1/72 scos de Zvezda,mult laudatul snap-kit,adica se imbina ca parchetul cu clic.
Kitul e superb,corect si ieftin ,usor de ansamblat,fara bavuri,cu imbinari perfecte,o adevarata placere.
Vopsire cu acrilice,efecte de paint-chipping,la fel,totul la pensula,trenul de rulare pigmentat cu dust si creta pastel maroniu.Dupa cum spune pe cutia kitului n-am folosit nici un fel de adeziv,dar am pus cite un varf de pensula de nitrodiluat la fiecare imbinare...ce-i sigur ,e sigur.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Cheers,
Dani
User avatar
Dani Chirila
Signifer
 
Posts: 86
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:35 pm

Re: Panther D

Postby Buss » Fri Jun 14, 2013 10:25 am

Avea si grilajele la motor in kit? Arata bine!

We live in the era of smart phones and stupid people.
User avatar
Buss
Aquilifer
 
Posts: 319
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:50 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: George Dobre

Re: Panther D

Postby Olaf The Viking » Fri Jun 14, 2013 4:16 pm

O dovada clara ca si Easy Kit-ul poate iesi bestial, depinde doar de mana care il face. Nu ca as vrea sa particip la SF cu Easy Lit-uri... :happy_swordman:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Panther D

Postby Nicu Mihai » Sat Jun 15, 2013 1:08 am

Salve Daniele!

Ma bucur de o recidiva placuta din partea ta si te inteleg si mai bine apropo de ultima ta recomandare.
Sanatate si spor!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Panther D

Postby Dani Chirila » Sat Jun 15, 2013 5:20 pm

Multumesc!
Grilajele din kit le-am facut eu dintr-o plasa ramasa de la un kit 1/35.
User avatar
Dani Chirila
Signifer
 
Posts: 86
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:35 pm


Return to Vehicule

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron