Tiger hibrid-Dragon 1/72

Tot ce tine de vehicule militare sau civile, blindate sau nu, tancuri, senilate sau semisenilate, autovehicule sau vehicule cu destinatii speciale

Tiger hibrid-Dragon 1/72

Postby Dani Chirila » Sun Jun 15, 2014 7:45 pm

Aproape revenit la "normal",m-am simtit,intr-un final,in stare sa mai "zugravesc" cate ceva...Asa ca va prezint ultima mea mestereala,in scara 1/72,kitul dragonez 7357 Gruppe Fehrmann Tiger I Armor Pro.
Personal,kitul a fost o mare dezamagire,nu-l recomand nimanui...desi are tot ce-i trebuie pt a face un Tiger hibrid corect,e un dezastru la imbinari,senile prea lungi,rotile tractoare pline,rotile intinzatoare prea late,ca si galetii de altfel-asta fiind cireasa de pe tort.Oricum, m-am limitat la a-l construi strict din cutie ,fara Pe-urile aferente,singurul lucru care l-am facut a fost zimmerit-ul.
Vopsire cu acrilice MM,in acelasi mod dry-brush,wash-uri cu acrilice,wheathering-ul cu pigmenti Agama si AK:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Salutare tuturor!
Dani
User avatar
Dani Chirila
Signifer
 
Posts: 86
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:35 pm

Re: Tiger hibrid-Dragon 1/72

Postby alexie » Mon Jun 16, 2014 12:34 am

Neajunsurile despre care pomeneşti nu se observă aşa că, ştiind că eşti parolist, rămâne să te credem pe cuvânt.
Mi-ar face plăcere să îl văd "live", încă un motiv pentru care să ne întâlnim..măcar prin toamă, în capitală sau la Alba, nu ?
:hi:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Tiger hibrid-Dragon 1/72

Postby Cristian Marin » Tue Jun 17, 2014 9:34 am

Trebuie sa recunosc ca-mi place noua ta "jucarie".
Felicitari!
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI

Re: Tiger hibrid-Dragon 1/72

Postby Olaf The Viking » Tue Jun 17, 2014 8:58 pm

Arata prea bine ca sa nu-i faci si o baza, si putin pamant, iarba, flori, 1-2 figurine pe langa... :whistle:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Tiger hibrid-Dragon 1/72

Postby Dani Chirila » Wed Jun 18, 2014 2:08 am

Multumesc fratilor! :hi:
Alexie,pana la toamna ,sper sa-mi revin la normal,si cu siguranta ne vom reintalni...pt mine cam asta era farmecul intalnirii de la Alba,mai vorbeam cu voi si[ca tot romanul]...mai "furam" cate o idee,ceva. :D .

Cristi,mersi si apropo,m-am apucat si eu de "Ambush at Poteau"...

Olafe,cu siguranta nu va ramane fara baza...poate reusesc sa-i "maschez" problemele cu trenul de rulare.

Cele bune,
Dani
User avatar
Dani Chirila
Signifer
 
Posts: 86
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:35 pm

Re: Tiger hibrid-Dragon 1/72

Postby Nicu Mihai » Sun Jun 22, 2014 2:42 am

Daniele, ma bucur ca ai revenit! Imi place mult noul tau proiect. Daca-i "trantesti" si un cadru adecvat, n-ar fi rau.Calde salutari!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm


Return to Vehicule

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron