Demag with pak 38

Tot ce tine de vehicule militare sau civile, blindate sau nu, tancuri, senilate sau semisenilate, autovehicule sau vehicule cu destinatii speciale

Demag with pak 38

Postby Razvan Patrascu » Tue Jan 29, 2013 1:21 pm

Va supun atentiei si carcotelii acest semisenilat care a dus greul pe toate fronturile celui de-al doilea razboi mondial.
Kitul este aproape de final dar inca nu sunt decis asupra ,,coafurii,,.Inca exersez tehnica unui camo de iarna .





Este mai bine sa-ti tii gura inchisa si sa dai impresia ca esti prost decat sa o deschizi si sa indepartezi orice indoiala.— Mark Twain
User avatar
Razvan Patrascu
Signifer
 
Posts: 87
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:59 pm

Re: Demag with pak 38

Postby Razvan Patrascu » Tue Jan 29, 2013 1:21 pm

Urmeaza chituirea si finisarea rotilor ( lipite )
Este mai bine sa-ti tii gura inchisa si sa dai impresia ca esti prost decat sa o deschizi si sa indepartezi orice indoiala.— Mark Twain
User avatar
Razvan Patrascu
Signifer
 
Posts: 87
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:59 pm

Re: Demag with pak 38

Postby Buss » Tue Jan 29, 2013 1:22 pm

Ce kit si ce scara e?

We live in the era of smart phones and stupid people.
User avatar
Buss
Aquilifer
 
Posts: 319
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:50 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: George Dobre

Re: Demag with pak 38

Postby Razvan Patrascu » Tue Jan 29, 2013 1:23 pm

Kitul este Italeri scara 1/35 iar montajul decurge destul de usor .
Este mai bine sa-ti tii gura inchisa si sa dai impresia ca esti prost decat sa o deschizi si sa indepartezi orice indoiala.— Mark Twain
User avatar
Razvan Patrascu
Signifer
 
Posts: 87
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:59 pm

Re: Demag with pak 38

Postby Razvan Patrascu » Tue Jan 29, 2013 1:24 pm

Poate sa ma ajute cineva cu profile color pentru aceasta taratoare?Pe net am gasit putine informatii si alea puse la indoiala.

Multumesc anticipat
Este mai bine sa-ti tii gura inchisa si sa dai impresia ca esti prost decat sa o deschizi si sa indepartezi orice indoiala.— Mark Twain
User avatar
Razvan Patrascu
Signifer
 
Posts: 87
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:59 pm

Re: Demag with pak 38

Postby Marhaba » Wed Jan 30, 2013 10:35 pm

Poate te-ajuta profilele de pe cutia kitului Revell:

User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Demag with pak 38

Postby Razvan Patrascu » Wed Jan 30, 2013 10:35 pm

Doar de alea dispun pana in momentul de fata.O sa ma rezum la ce am.
Este mai bine sa-ti tii gura inchisa si sa dai impresia ca esti prost decat sa o deschizi si sa indepartezi orice indoiala.— Mark Twain
User avatar
Razvan Patrascu
Signifer
 
Posts: 87
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:59 pm

Re: Demag with pak 38

Postby Razvan Patrascu » Wed Jan 30, 2013 10:38 pm

Zilele astea au fost exclusiv dedicate demagului.In lipsa timpului n-am reusit sa obtin multe informatii ,sursele mele de inspiratie fiind doar cateva lucrari gasite pe net.

In prima instanta ,,taratoarea,, a fost vopsita in schwarzgrau ,operatie care mi-a dat destula bataie de cap deoarece vopseaua se apropie de odihna eterna.A urmat patinarea cu uleioase si cateva spalari cu rust.

Avand in vedere lipsa experientei in materie de camuflaje de iarna , am purces la numeroase experimentari .Rezultatele obtinute pe diferite bucati de plastice m-au dezamagit ingrozitor asa ca am tras tehnicile cunoscute in piept si m-am jucat un pic cu creta pastel.

Iata ce a iesit pana acum si sper ca pana in weekend sa termin senilele si acareturile ramase.











Toate cele bune!
Este mai bine sa-ti tii gura inchisa si sa dai impresia ca esti prost decat sa o deschizi si sa indepartezi orice indoiala.— Mark Twain
User avatar
Razvan Patrascu
Signifer
 
Posts: 87
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:59 pm

Re: Demag with pak 38

Postby Razvan Patrascu » Wed Jan 30, 2013 10:38 pm

Ce-mi indicati sa folosesc pe post de zapada? Sarea de bucatarie amestecata cu aracet isi pierde proprietatile (culoarea) dupa un timp indelungat?

Multumesc pt rabdare !

Toate cele bune!
Este mai bine sa-ti tii gura inchisa si sa dai impresia ca esti prost decat sa o deschizi si sa indepartezi orice indoiala.— Mark Twain
User avatar
Razvan Patrascu
Signifer
 
Posts: 87
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:59 pm

Re: Demag with pak 38

Postby alexie » Wed Jan 30, 2013 10:39 pm

Pentru zăpadă marmură (albă) pisată (noroc de diacritice) sau bicarbonat de sodiu în amestec cu aracet. Singurele probleme sunt praful care se depune şi îngălbenirea, în cazul în care foloseşti un lac pentru sigilare.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Next

Return to Vehicule

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron