ЗИC и Уиллис 1:72

Tot ce tine de vehicule militare sau civile, blindate sau nu, tancuri, senilate sau semisenilate, autovehicule sau vehicule cu destinatii speciale

Re: ЗИC и Уиллис 1:72

Postby Dorel Dumitru » Wed Jan 30, 2013 11:33 pm

Am continuat cu [strike]stricatul[/strike] demontatul Jipanului.
Scos scaune, taiat vergile prelatei cu scapat freza in caroserie, indepartat urmele de antena, roata de rezerva, ochi pisica lateral

Image

Scos caroserie de pe sasiu. Nu arata rau dar o sa pofteasca la chit

Image

Sasiul chiar are detalii

Image


O idee de fixat geamurile la ramele caroseriei ZIS-ului

Image
Dorel Dumitru
Signifer
 
Posts: 96
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:23 pm

Re: ЗИC и Уиллис 1:72

Postby Calin Ungureanu » Wed Jan 30, 2013 11:33 pm

Daca tot ai ajuns aici, si e impresionant ca ai ajuns tocmai pana aici...
Am si eu unul si cand ma uit la el, ma deranjeaza ca fata de obiectul real, e prea jos pe roti - are garda mica la sol.
Poate gasesti (uitandu-te la o poza) o modalitate sa-l mai inalti. Ca tot ai scos sasiul.
Spor in continuare ! Casc ochii sa invat, ca poate il fac si eu.
User avatar
Calin Ungureanu
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:09 am

Re: ЗИC и Уиллис 1:72

Postby alexie » Wed Jan 30, 2013 11:34 pm

Abia acum realizez faptul că are şi piese metalice (în afară de axe), te felicit pentru perseverenţă şi precizie. Am avut o astfel de tentativă la 1/35...a fost frustrant şi nefinalizat :blush:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: ЗИC и Уиллис 1:72

Postby Dorel Dumitru » Wed Jan 30, 2013 11:36 pm

Calin Ungureanu wrote:
Daca tot ai ajuns aici, si e impresionant ca ai ajuns tocmai pana aici...

Ce m-am ras, io, cand am bagat de seama ca am avansat asa de mult. M-am felicitat pentru progres. Nu o sa dau vina pe timp desi ... el este vinovatul ... secundar :? , IO principalul.

Calin Ungureanu wrote:
Am si eu unul si cand ma uit la el, ma deranjeaza ca fata de obiectul real, e prea jos pe roti - are garda mica la sol.
Poate gasesti (uitandu-te la o poza) o modalitate sa-l mai inalti. Ca tot ai scos sasiul.

Pai ... singura modalitate ar fi sa desfaci suspensiile de pe sasiu si sa pui ceva, un inaltator, cat vrei sau cat consideri ca trebuie, pentru a avea garda la sol mai mare.
Impresia mea, avand in vedere ca nu ma prea pricep la masini, este ca nu garda la sol este mica ci anvelopele sunt putin mai balon desi, la o comparatie cu desenele - ma refer la proportii - totul pare in regula.[/quote]

Calin Ungureanu wrote:
Spor in continuare ! Casc ochii sa invat, ca poate il fac si eu.


Multumesc

Alexie wrote:
Abia acum realizez faptul că are şi piese metalice (în afară de axe), te felicit pentru perseverenţă şi precizie. Am avut o astfel de tentativă la 1/35...a fost frustrant şi nefinalizat :blush:


Multumesc pentru incurajare.
Da, are parte metalica si chiar la greu. Toata caroseria, cu exceptia parbrizului, este metalica.
De finalizat nu este greu. Problema este cand? :?
Dorel Dumitru
Signifer
 
Posts: 96
Joined: Sun Jan 13, 2013 11:23 pm

Previous

Return to Vehicule

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron