Heil !

Pot participa orice machete, la orice scara, cu conditia sa reprezinte masinarii, figurine, diorame militare germane.

Re: Heil !

Postby Marhaba » Sun Apr 14, 2013 5:41 am

Va multumesc.
@Alex
soseta capison n-as fi vopsit-o alba si nici manusile negre. Poate incercam un oliv ceva pentru capison si sigur gri pentru manusi.

Ai dreptate cu capisonul, ar fi mers o nuanta suficient de inchisa cit sa contrasteze cu uniforma si suficient de deschisa cit sa contrasteze cu casca.
Cu manusile , iar ai dreptate. Manusile era clar ca nu erau din piele, basca nu erau din cele cu 5 degete ci cu 3 , plus ca erau mari si se trageau peste mineca hainei.Manusile mele sunt evident miinile vopsite. Asa am scapat de vopsirea pielii plus ca sunt sculptate destul de nasol.

@Lucian
Abia aştept să o văd live, poate o strecori lângă găletuşă, lopeţică.

Am s-o iau , chiar cu riscul ca las stropitoarea acasa :)

@Zeno
Bine ai venit printre figurinisti!!!

Zeno pina acolo mai e un drum de batut, dar sap in continuare. Multumesc pentru ajutor.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Heil !

Postby Zeno » Sun Apr 14, 2013 5:42 am

Marhaba wrote:
@Zeno
Bine ai venit printre figurinisti!!!

Zeno pina acolo mai e un drum de batut, dar sap in continuare. Multumesc pentru ajutor.

Cu cea mai mare placere. :)
Ma bucur sa vad ca ai rezultate si asta pt. ca ai curaj sa experimentezi si sa mergi pe "carari" pe care nu ai mai fost.
Toti avem un drum lung de batut si este mult pana departe dar tu ai trecut pragul. De aceea ti-am urat, Bine Ai Venit!!!
La mai multe si tot mai faine!!! :)
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: Heil !

Postby Olaf The Viking » Sun Apr 14, 2013 5:42 am

Bre, chiar arata bestial. Aproape ca nici nu mai vad zidul ala stramb. :P :P :P Parca ziceam eu ceva si de nu stiu ce burlan, dar am uitat. Atat de bine arata.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Heil !

Postby Marhaba » Sun Apr 14, 2013 5:43 am

Olaf The Viking wrote:
Aproape ca nici nu mai vad zidul ala stramb.


Nici n-ai cum sa-l vezi, decit daca te uiti la alt film. Pentru ca zidul e perfect drept. Nu prea ai vedere in spatiu , maica. Daca aveai, observai ca e strimba imaginea, nu zidul.

Image


Ia zi acuma ca e inclinat pavajul ;fg;
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Heil !

Postby Olaf The Viking » Sun Apr 14, 2013 5:44 am

Deci apa inghetata de pe jos ai grija sa o ia la vale. :laugh: :laugh: :laugh:
Nu bre, io ziceam de randurile caramizilor, dar nu mai insist, ca da bine.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Previous

Return to Wehrmacht

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron