Academy FW-190 D-9

Pot participa orice machete, la orice scara, cu conditia sa reprezinte masinarii, figurine, diorame militare germane.

Academy FW-190 D-9

Postby Mihai Cimpean » Mon Apr 29, 2013 10:01 pm

Abandonez Amodel-ul si trec la Academy (zice-se ca se imbina la la fix).
Vreau sa-l scot mai ingrijit...
Image
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: Academy FW-190 D-9

Postby Nicu Mihai » Mon Apr 29, 2013 10:02 pm

Nu ma pricep sa evaluez corect chitul, l-am lucrat insa pentru un prieten anul trecut si cred ca o sa fii multumit de rezultat. O sa-ti pun poze cu el in aprilie, cand voi ajunge la adrisant, daca te intereseaza "pataniile" unui alt incepator.
Te felicit pentru alegere si-ti doresc spor la modelit. Cum ti-a scris deja un confrate, am impresia ca vrei sa fii un multimedaliat.
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Academy FW-190 D-9

Postby Mihai Cimpean » Mon Apr 29, 2013 10:02 pm

Nicu Mihai wrote:
am impresia ca vrei sa fii un multimedaliat.

Nici pe departe.Insa am tot lucrat modele proaste de la Mastercraft,Amodel,Roden incat mi s-a acrit de tot.Daca nu prea ai mana si kit-ul e praf dezastrul e sigur.
Asa ca am zis ca iau un kit care sa ma ajute si o sa incerc sa-l fac cu maxima atentie...sa vad cum o iesi...
Si in plus am vreo 110 vanatori care asteapta sa fie facuti iar treaba cu G.B.-urile e foarte stimulativa.
Pe de alta parte o insigna mica,mica,.....
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: Academy FW-190 D-9

Postby Olaf The Viking » Mon Apr 29, 2013 10:03 pm

Mihai Cimpean wrote:
Nicu Mihai wrote:
Pe de alta parte o insigna mica,mica,.....


Vineee.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Academy FW-190 D-9

Postby Mihai Cimpean » Mon Apr 29, 2013 10:03 pm

Fata de "cioacele " cu care am lucrat pana acum,Academy-ul asta a fost ceva de vis.Nu tu debavurari,nu tu rectificari aripi si fuselaj,nu tu nepotriviri...vis,ce mai.Nici n-am folosit pila.Iar lufturi,de loc.Singurul lui minus,cupola.Are pe interior 2 locasuri grosolane,de prindere a placii de bilndaj , care se cam vad.N-am intervenit ca nu se stie ce se intampla...Poate o sa inlocuiesc cupola.Dar kit-ul si decalurile sunt brici.



















User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: Academy FW-190 D-9

Postby Nicu Mihai » Mon Apr 29, 2013 10:04 pm

Hei Misule, ti-am zis ca o sa fii incantat! Si, daca nu ma inseala ochii, l-ai lucrat si la pensula. Bravos pentru staruinta(mai ales pe vremea asta) si cred ca poti sa fii multumit de rezultat!
Acum, mie mi se pare putin cam ciudat verdele ala, dar poate ca in realitate nu arata chiar asa deschis.
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Academy FW-190 D-9

Postby Mihai Cimpean » Mon Apr 29, 2013 10:04 pm

Da, intradevar kit-ul e bun.Din pacate eu nu m-am ridicat la valoarea lui.
Dar timpul e inainte si "Dora" o sa mai fac-ca's frumoase rau...
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: Academy FW-190 D-9

Postby Olaf The Viking » Mon Apr 29, 2013 10:04 pm

Mihai Cimpean wrote:
Fata de "cioacele " cu care am lucrat pana acum,Academy-ul asta a fost ceva de vis.Nu tu debavurari,nu tu rectificari aripi si fuselaj,nu tu nepotriviri..


Deci te-ai plictisit la greu. :laugh: :laugh: Bravo, arata bine.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Academy FW-190 D-9

Postby Mihai Cimpean » Mon Apr 29, 2013 10:05 pm

Multumesc,Olaf.Intradevar daca l-am lipit rapid,am avut ceva timp mai mult la vopsire.Petele de pe capotajul motorului sunt mascate cu Masking Sol Neo de la Gunze.Le-am dat jos muuult mai usor decat Maskol-ul.
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: Academy FW-190 D-9

Postby Hartman » Mon Apr 29, 2013 10:05 pm

D-le frumos ti-a iesit "nemtaul",la mai multe !.Intradevar prinderea blindajului la cupola puteau s-o gandeasca mai finut,dar nu-i bai .Daca nu spunea-i nici nu observam.In niste poze mai "macro" ar arata si mai bine bot lungu'. :)
User avatar
Hartman
Procurator
 
Posts: 315
Joined: Mon Jan 14, 2013 12:04 am
Prenume si nume: Paul Necula

Next

Return to Wehrmacht

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron