Cavaler german 1:32

Pot participa orice machete, la orice scara, cu conditia sa reprezinte masinarii, figurine, diorame militare germane.

Re: Cavaler german 1:32

Postby Olaf The Viking » Mon Apr 29, 2013 10:49 pm

Bineinteles ca Model Scene nu m-a scos din mizerie, au niste covorase cu iarba superbe, din pacate prea groase iar eu aveam deja figurinele incastrate in baza lor de metal care era deja lipit pe soclul de lemn. Am incercat sa le fac file ca sa se vada macar jumatate din gleznele personajelor dar m-am lasat pagubas. Asa ca a trebuit sa improvizez cu ce aveam la indemana. Daca mai aveti idei sariti cu ele, sunt in impas cu Sir Edmund, as vrea sa il fac pe un camp de batalie deci fara pomisori, fara tufisuri, etc.





"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Cavaler german 1:32

Postby alexie » Mon Apr 29, 2013 10:49 pm

În cazul de față observ că ai jucat la două capete, germanul putând fi înscris la secțiunea "Figurine" dar și la secțiunea "Navală" (deși judecând după punte...echipajul trebuie spânzurat pentru indolență) :P .
Cred că smocul mai înalt necesită o pieptănare suplimentară, pentru îndepărtarea firelor orizontale.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Cavaler german 1:32

Postby Olaf The Viking » Mon Apr 29, 2013 10:50 pm

In criza de timp am folosit smocuri cumparare pe bani grei. Si tu vii acum si imi zici sa la tai?!?! :laugh: :laugh: Azi noapte mi-am facut eu smocurile mele pt. Eddy, nu sunt mult mai bune dar mult mai ieftine si imi vine sa le tai daca e cazul ;)

Mi s-a parut interesant cum s-a crapat pamantul acolo si am zis sa il las, daca nu da bine il acopar mintenas.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Previous

Return to Wehrmacht

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron