The Hobbit

Aici isi au locul lucrarile tip "fantasy".

Re: The Hobbit

Postby Bogdan Papuse » Mon Apr 29, 2013 11:22 pm

Multumesc Zeno. Pana acum am lucrat cu primer gri si negru. Insa la 1/72 si 28mm suprafetele sun mai mici si mai usor de acoperit. Deja Yarry este mult mai mare. Iar capatana lui mi se pare chiar imensa. Eu vreau sa obtin niste tonuri luminoase pe fata si pe camasa galbena. Acrilicele avand o anumita transparenta, primerul negru nu ma ajuta. Griul ar fi putut fi o solutie, insa nu mai este bun sprayul meu. Asa ca am decis ca este vremea sa incerc si primer alb care ar trebui sa ma ajute sa obtin mai usor culori luminoase (nu ca nu as putea sa obtin efectul si cu primer negru, insa momentan mi se pare mai mare bataia de cap). Am ceva emotii cu Yarry, dar ii dau eu de cap. :)
Am o intrebare. Se pot combina primer alb si negru de acelasi tip pentru a obtine primer gri? Ma gandesc ca fiind vorba de acelasi produs nu ar trebui sa fie probleme. A incercat cineva? :unsure:
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: The Hobbit

Postby Zeno » Mon Apr 29, 2013 11:22 pm

Bogdan Papuse wrote:
Am o intrebare. Se pot combina primer alb si negru de acelasi tip pentru a obtine primer gri? Ma gandesc ca fiind vorba de acelasi produs nu ar trebui sa fie probleme. A incercat cineva? :unsure:

Nu vad nici un impediment atata timp cat sunt de acelasi tip. Nu am incercat pt. ca nu am avut nevoie.
Mult, mult succes Bogdane "and have fun"! :)
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: The Hobbit

Postby Nicu Mihai » Mon Apr 29, 2013 11:22 pm

Banuiesc ca nu vrei sa-l utilizezi tot pe cel (negru) cu care ai avut probleme in aceasta combinatie.
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: The Hobbit

Postby Bogdan Papuse » Mon Apr 29, 2013 11:23 pm

Multumesc Zeno, I shall have fun. :cheer:

Nicu, nu cu negru am probleme. Ci cu sprayul gri care s-a invechit. :)
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Previous

Return to SIS Fantasy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron