Protejati steagul!

Aici isi au locul lucrarile tip "fantasy".

Re: Protejati steagul!

Postby Bogdan Papuse » Tue Apr 30, 2013 8:31 am

:woohoo: Silviule, vreau numai sa iti aduc aminte ca m-am abonat primul la o copie. Nu uiti, da? :cheer:
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Protejati steagul!

Postby Nicu Mihai » Tue Apr 30, 2013 8:31 am

Pai sa ne abonam mai multi ca sa inteleaga Silviu ca treaba a devenit foarte serioasa si nu mai are scapare!Un mare BRAVO pentru nivelul la care ai ajuns
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Protejati steagul!

Postby Zeno » Tue Apr 30, 2013 8:32 am

Daca vor exista copii, sunt amator si eu.
Foarte fain arata! Daca retin bine este la 75mm. Adevarat?
Silviu, mi se pare mai putin inspirata idea cu scutul sustinut de mana dreapta. Ce intentionezi sa-i pui in mana?
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: Protejati steagul!

Postby Gurbanescu Silviu » Tue Apr 30, 2013 8:32 am

Zeno, da, este la 75 mm...Scutul il sprijinisem temporar doar pentru prezentare, pozitia lui ar trebui sa fie cam aceasta.
Image
Image

Sincer sa fiu si eu ma gandisem sa incerc sa-i pun altceva in loc de scut, insa pozitia pe care o are si steagul din mana stanga m-a pus in incurcatura. Si azi dimineata m-a traznit o idee, insa nu am de gand sa o spun pentru ca nu stiu cat de bine o sa-mi iasa. Daca o sa fiu multumit de rezultat, o sa-l postez, daca nu, raman la varianta cu scutul.
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Protejati steagul!

Postby Viorel Ghilencea » Tue Apr 30, 2013 8:33 am

Silviule, frumoasa figurina, daca i-ai dai si ceva vopsea pe ea cred ca ar fi foarte interesanta.
Bravos.
User avatar
Viorel Ghilencea
Signifer
 
Posts: 92
Joined: Fri Jan 18, 2013 9:04 am

Re: Protejati steagul!

Postby Zeno » Tue Apr 30, 2013 8:33 am

Gurbanescu Silviu wrote:
Zeno, da, este la 75 mm...Scutul il sprijinisem temporar doar pentru prezentare, pozitia lui ar trebui sa fie cam aceasta.
Sincer sa fiu si eu ma gandisem sa incerc sa-i pun altceva in loc de scut, insa pozitia pe care o are si steagul din mana stanga m-a pus in incurcatura. Si azi dimineata m-a traznit o idee, insa nu am de gand sa o spun pentru ca nu stiu cat de bine o sa-mi iasa. Daca o sa fiu multumit de rezultat, o sa-l postez, daca nu, raman la varianta cu scutul.

Silviu, mana este intinsa si mi se pare o pozitie nenaturala pt. a tine scutul. Ma gandesc la o arma sau poate chiar un... buchet cu flori... :laugh: ... Glumesc Silviu... nu ma lua in seama... sau poate chiar o sticla de tuica... imi patineaza abreiajul, Sivliu, chiar nu asculta la mine... Scutul este binevenit si va fi o aditie la compozitie. Poate sta pe jos, sprijinit intr-o rana si va arata f. fain. Sunt tare curios sa aflu la ce te-ai gandit.
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: Protejati steagul!

Postby Gurbanescu Silviu » Tue Apr 30, 2013 8:34 am

Zeno, ma crezi sau nu, dar cand mi-ai spus prima data sa-i pun altceva in mana, exact la un buchet de flori ma gandeam, dar am zis sa nu dau raspunsul asta, ca gluma sa nu fie interpretata drept ironie :laugh: :laugh: .
Adevarul este ca problema scutului mi-am pus-o si eu, dar am zis sa incerc sa plasez tapul in povestea povestita de povestitor la inceput. Se pare ca nu merge, asa ca povestea ramanand doar la stadiul de poveste, scutului o sa-i gasesc o alta pozitie....ori o sa incerc sa-l atasez pe spate, ori daca nu, o sa-l scot de tot din perisaj, pentru ca nu-si mai are rost in contextul care se va contura in curand (sper).
Poate de data asta tabloul o sa fie mai placut privirii.
Sper sa-mi iasa. :unsure:
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Protejati steagul!

Postby Olaf The Viking » Tue Apr 30, 2013 8:34 am

Daca faci matrita musai sa faci variante: scut, flori, tuica. :laugh: :laugh: :laugh:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Protejati steagul!

Postby Zeno » Tue Apr 30, 2013 8:35 am

Silviu, merge si scutul. Va trebui sa schimbi pozitia mainii drepte, sa fie mai flexata iar cotul mai jos. Pozitia scutului sa fie exact asa cum l-ai asezat tu. Oblic. Daca-l pui pe spate, este pacat, ca obturezi ce ai lucrat. Arata foarte bine spatele.
O pozitie pur defensiva.
Toate astea ca un plan B, in caz ca nu-ti iese ce vrei sa faci.
Nu uita sugestia lui Olaf! :laugh: Este interesanta si ar putea fi o varianta plina de umor.
Mult spor si urmaresc cu mare atentie! :)
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: Protejati steagul!

Postby alexie » Tue Apr 30, 2013 8:35 am

Dacă variata cu vopsirea încă te sperie, poate abordezi varianta cu matrițarea (care mă sperie și pe mine) și astfel poți să exersezi cu pensula. Aici este mult mai greu, dacă ai exersat un an pentru a deveni expert cu "plastilina", pentru pictură rezervă-ți doi ani :P .
P.S. Un buchet de plante carnivore s-ar integra în story?

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

PreviousNext

Return to SIS Fantasy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests