Protejati steagul!

Aici isi au locul lucrarile tip "fantasy".

Re: Protejati steagul!

Postby Gurbanescu Silviu » Tue Apr 30, 2013 8:35 am

Alexie, nu vopsirea in sine ma sperie, ci timpul pe care trebuie sa-l aloc ca sa pot ajunge la rezultate care sa ma multumeasca. Expert...e mult prea mult spus, hai sa zicem ca sunt intr-un stadiu avansat, pana la a fi catalogat expert, mana mea plastilina mult sa frece trebe'.
Oricum, daca-mi reuseste treaba cu matritarea, incerc sa dau cu pensula pe animal.
Plante carnivore? Nu vad de ce nu, daca s-ar potrivi un buchet de flori si o sticla de tuica, nu vad de ce tapul nu ar purta la piept niscai flori d-astea care musca.
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Protejati steagul!

Postby Gurbanescu Silviu » Tue Apr 30, 2013 8:36 am

Avem vanatorul, avem lupul....ati vazut-o careva pe Scufita Rosie??....nu vad nici sticla de tuica....oare....nooo, ce daca era rumena in obraji, asta nu inseamna ca...oare???
Deci am sa incerc sa-l fac pe lupus lupus, este facut tot la scara 1:24...Acum sunt niste probleme care pot sa apara. Eu l-am facut la scara asta tinand cont de niste date reale,(inaltime si lungime)...dar tapul l-am facut luand in calcul inaltimea unei persoane de statura medie. Daca se tine cont de chestia asta, lupul si tapul sunt proportionali, daca se considera ca tapul ar trebui sa fie mai baban decat un individ normal, atunci lupul ar trebui sa-l fac la o scara mai mica 1:32.
Image
Image
Image
...mie imi pare olecut cam mare, mai ales ca nu i-am pus inca blana...
Desi daca tinem cont ca suntem intr-un domeniu fantasy...cine stie cat de mari erau lupii domestici.
Voi ce parere aveti?
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Protejati steagul!

Postby Marhaba » Tue Apr 30, 2013 8:36 am

Lupii ajung pina la 2m lungime si 80cm inaltimea greabanului. Aia reali. Aia fantasy ajung pina la cit vrei tu.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Protejati steagul!

Postby Gurbanescu Silviu » Tue Apr 30, 2013 8:37 am

Marhaba, stiu cam ce dimensiune pot atinge lupii la maturitate, pe mine ma interesa daca la dimensiunea la care o sa-l fac se vede bine in tandem cu tapul, sau ar fi trebuit sa-l fac ceva mai mic. Dar cred ca ai dreptate....pana la urma cine stie cat de mare era lupul tapului.
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Protejati steagul!

Postby Zeno » Tue Apr 30, 2013 8:37 am

Eu zic ca arata bine ca dimensiune!
Amu', nu stiu daca lupu' ataca tapu' sau sunt frati de sange... si se bat pt. aceeasi cauza nobila.
Vom "vedem" mai tarziu.
Merge grozav Silviu! Spor sa ai!
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: Protejati steagul!

Postby Olaf The Viking » Tue Apr 30, 2013 8:37 am

Pai tinand cont de mana intinsa a tapului si pozitia cainelui eu zic ca o sa vedem si cum se sculpteaza un lant. ;)

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Protejati steagul!

Postby Bogdan Papuse » Tue Apr 30, 2013 8:38 am

Uitandu-ma la ultima poza, eu zic ca se vede ca ai respectat aceeasi scara la ambele figurine. Iluzia de disproportie eu cred ca este data de posturile lor. Bovina are o pozitie coborata, in timp ce lupul este ridicat. Dar daca va parea mai mare, cred ca nu poate fi decat in avantaj.
Imi place intorsatura pe care ai dat-o povestii. Sunt numai ochi.
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Protejati steagul!

Postby Gurbanescu Silviu » Tue Apr 30, 2013 8:38 am

Un lup batran batran si fara dinti, croindu-si drumul prin padure, zarind-o pe scufita far' de parinti, o amagi cu fragi si mure.
Una deasupra alteia, asta ar fi stadiul la care ma aflu cu javra.
Image
Image
Image
Image
I'll be back
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Protejati steagul!

Postby Marhaba » Tue Apr 30, 2013 8:38 am

Arata bine, dar trufa (nasul) trebuie sa- lrevezi un pic. Seamana mai mult cu un rit de purcel.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Protejati steagul!

Postby alby 66 » Tue Apr 30, 2013 8:39 am

Silviu....sper ca tu fac niste copie la vanzare...ai gasit un client.
Am vesut acum si am renas electrecutat....cred ca ma face un enorm placere sa il pictes...si cu cel cel project ca facem acum impreuna cu dani...arata mortal.. :evil: :evil: :evil:
User avatar
alby 66
Signifer
 
Posts: 62
Joined: Sat Mar 30, 2013 9:10 pm
Prenume si nume: Alberto Cazzavillan

PreviousNext

Return to SIS Fantasy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron