Casuta vrajitoarei

Aici isi au locul lucrarile tip "fantasy".

Re: Casuta vrajitoarei

Postby Olaf The Viking » Fri Feb 26, 2016 7:57 pm

Gata si celalalt picior. Am muncit destul azi. Ies la un vin. Pana vin (joc de cuvinte intraductibil) va las sa va sfatuiti cum e mai bine sa-l vopsesc. In culori naturale sau tente de cenusiu.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Casuta vrajitoarei

Postby alexie » Sat Feb 27, 2016 10:39 pm

Mai gretoase decat naturale - congelate nu are cum sa iasa oricat cenusiu utilizezi.
Image :eatdrink023: :skull:
sau :wizard:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Casuta vrajitoarei

Postby Olaf The Viking » Tue Apr 05, 2016 11:44 pm

Cum sa indoi lemnul: prima data il bagi in ulei de maimuta si il lasi la uscat presat.


"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Casuta vrajitoarei

Postby Olaf The Viking » Tue Apr 05, 2016 11:54 pm

Am optat pentru acoperis de sita. Balamalele le-a facut Cristi la intalnirea lucrativa.









La plita mai am hornul de facut si eventual un ceaun, ceva.



Initial vroiam nuante de gri, lemn vechi:





Dar mi s-a parut mult prea trist doar cu gri si era o gramada de lemn din asta. Asa ca i-am dat vreo 4-5 wash-uri pana a inceput aracetul sa se dezlipeasca:



Apoi m-am mai jucat pe o parte cu ceva dry-brush-uri:



Ce parere aveti? Mi se pare ca arata mai bine ultima poza. Ce ma mai sfatuiti sa fac? Wash, dry-brush si cu ce?

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Casuta vrajitoarei

Postby alexie » Wed Apr 06, 2016 9:59 pm

Ai dreptate, ultima varianta arata cel mai bine, adica mai rau..ma rog.
AMR 9

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Casuta vrajitoarei

Postby Bill » Thu Apr 07, 2016 7:08 am

Sers,
Eu parca as merge cu niste pigmenti mai gri de la baza sindrilelor in usor degrade spre capat.
In poza pare destul de uniform, ca sa zic asa :dwarf:
Spor,
Bill
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Casuta vrajitoarei

Postby Cristian Marin » Thu Apr 07, 2016 2:36 pm

Ai facut la soba doua usi la care nu se poate umbla pentru ca sunt la perete.
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI

Re: Casuta vrajitoarei

Postby Cristian Marin » Thu Apr 07, 2016 3:17 pm

Si pentru sindrila foloseste si niste pigment verde pe alocuri sau chiar niste iarba scurta, sau ambele.
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI

Re: Casuta vrajitoarei

Postby Olaf The Viking » Thu Apr 07, 2016 4:26 pm

Cu verde dau la sfarsit, aia era in plan. Intr-adevar e cam uniforma culoarea ca am tot dat wash peste wash pana a inceput aracetul sa cada si lemnele sa se umfle. Dar arata si mai bine asa.

Usile de la soba se deschid ca usa de garaj, in interior. :mace: Oricum dupa vizita lui Dan Dutescu s-a dus ... de suflet toata soba mea.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Casuta vrajitoarei

Postby Dan Dutescu » Thu Apr 07, 2016 5:24 pm

Cristian Marin wrote:Ai facut la soba doua usi la care nu se poate umbla pentru ca sunt la perete.

Intre timp soba a suferit niste modificari...... :dirol:
User avatar
Dan Dutescu
Vexilifer
 
Posts: 207
Joined: Tue Jan 15, 2013 11:00 am
Location: Bucuresti

PreviousNext

Return to SIS Fantasy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron