VIKINGI (sec. IX-XI)

Aici isi au locul lucrarile ce contin subiecte medievale.

VIKINGI (sec. IX-XI)

Postby Bogdan Papuse » Mon Apr 29, 2013 11:24 pm

Desi (mi-)am tot promis ca nu mai fac 1/72, iata ca recidivez (cel putin pana ma voi putea apuca iar de Yarry). Defapt, am cateva seturi la 1/72 care, indiferent de cum imi va reusi sau nu experienta la 54mm, nu imi vor da pace pana ce nu le voi aborda. Si setul de vikingi de la Zvezda este unul din ele. Si SIS-ul initiat de Nicu este pretextul ideal de a ma apuca de el. :whistle:

Trebuie sa recunosc insa, ca dupa ce m-am luptat ceva cu capatana imensa a lui Yarry, acum micutii astia mi se par minusculi. Sper sa nu ma lase nervii si sa ii pot duce la bun sfarsit. :unsure:
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: VIKINGI (sec. IX-XI)

Postby Gurbanescu Silviu » Mon Apr 29, 2013 11:24 pm

Frumos set, dar cred ca ar fi fost mai nimerit daca i-ai fi pozat in picioare, in felul asta ne puteam face o idee mai buna despre figurinele alese....din cate se observa par a fi bine detaliate, mai ales pentru scara asta. Dar cum te vei apuca sa le pictezi, mai devreme sau mai tarziu o sa le vedem asezate intr-o pozitie mai vesela, asa ca mult spor.
Se intrezareste o diorama?
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: VIKINGI (sec. IX-XI)

Postby Nicu Mihai » Mon Apr 29, 2013 11:24 pm

Spor Bogdane, setul stiu ca-i fain, mai ai unul, mai spectaculos, pe care abia astept sa-l vad cum iese din mana ta. Asa ca va ami dura ceva timp pana te vei lasa de 1/72 (si ar fi pacat!).
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: VIKINGI (sec. IX-XI)

Postby Bogdan Papuse » Mon Apr 29, 2013 11:25 pm

Silviu, poza aceea am facut-o numai pentru "dovada" ceruta de regulament, asa ca nu mi-am propus sa fie artistica. Insa poti vedea aici un review al setului. Ma gandesc sa ii pun si intr-o scena insa momentan nu am nicio idee in acest sens. Poate imi vine inspiratia pe parcurs. :)

Nicule, sincer iti zic - nu stiu la care dintre seturi te referi. Dar daca imi zici, sunt deschis la sugestii. :)
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: VIKINGI (sec. IX-XI)

Postby Nicu Mihai » Mon Apr 29, 2013 11:25 pm

Ala adus de mos Nicolae.
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: VIKINGI (sec. IX-XI)

Postby Bogdan Papuse » Mon Apr 29, 2013 11:26 pm

:laugh: Este si ala in plan. Insa am atatea planuri in minte incat nu eram sigur. Trebuie incerc sa imi fac o prioritizare.
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm


Return to SIS Medieval

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron