Samurai battle

Re: Samurai battle

Postby Olaf The Viking » Thu Apr 25, 2013 9:08 am

Ideea este geniala. Abia astept sa vad si rezultatul final. Pe post de chit poate ar merge un CA?

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Samurai battle

Postby Bogdan Papuse » Thu Apr 25, 2013 12:55 pm

Multumesc Olaf! :)
Cianoacrilatul ar putea functiona pentru chiturire. Dar cred ca ar fi si dificil de controlat, din cauza aderentei reduse a plasticului. Trebuie testat.

In ce priveste compozitia scenei, as vrea sa cer o parere. Care dintre urmatoarele scene vi se pare mai potrivita:
1. Varianta cu cele cinci personaje (3 contra 2) prezentata mai sus
2. actiunea principala centrata pe cele 5 personaje principale, dar in jurul lor batalia este mai ampla - fiecare tabara are si pedestrasi care isi incruciseaza armele
3. batalie mai ampla, dar intre centauri intr-o tabara si oameni in alta
4. ducem fantezia si mai departe - bagam in scena si centauri cavaleri medievali (2 bucati) :twisted:
4.1. batalie 5 la 2 intre centaurii samurai si centaurii cavaleri
4.2. batalie mai ampla intre samurai si cavaleri, cu mai multe personaje (fiecare din cele doua factiuni avand eroii lor centauri)

Parerile voastre mi-ar fi de ajutor in a ma decide in ce directie sa imping scena. As vrea sa continui sa pregatesc restul figurinelor (daca este cazul) in paralel cu proiectul la 54mm.
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Samurai battle

Postby alexie » Sun May 05, 2013 2:16 pm

:tomato: Stai liniştit, Bogdane ..este oglinda.
Subscriu la aplauzele pentru imaginaţia debordantă, ideea este genială.
Este aşa de tare că am rămas surpris să nu găsesc o legendă, o poveste, nici măcar o hiragana despre acest subiect. Singura problemă rămâne lipirea şi îmi este teamă că nu o să reuşeşti, DAR mă bazez pe primul asiatic care îţi vede lucrarea..în 2-3 ani avem hit kit.
Cât despre scenarii.. toate se anunţă thriller :popcorn:
Felicitări şi succes !

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Samurai battle

Postby Bogdan Papuse » Mon May 06, 2013 11:19 pm

Multumesc Alexie! Lipirea jumatatilor a reusit. Alte detalii fine nu ma incumet sa incerc sa adaug. :)
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Samurai battle

Postby Bogdan Papuse » Sun Dec 01, 2013 11:50 pm

Samuraii centarui vor ramane pe termen nedefinit in acest stadiu. Aveam o idee despre peisajul in care sa-i plasesz insa nu stiu cand voi ajunge sa realizez acea diorama (cel mai probabil nu in 2014).
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Samurai battle

Postby Olaf The Viking » Mon Dec 02, 2013 12:10 am

Nu-i nimic, magarusul nu pleaca nicaieri, :archer: i-am schimbat doar adresa, cand dai click sa fie directionat aici nu la Braille Scale.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Samurai battle

Postby Bogdan Papuse » Mon Dec 02, 2013 11:38 pm

Nu-i bai. O sa am grija de el caci va trebui sa il gazduiesc o perioada indelungata. In anul care urmeaza vreau sa experimentez cat mai multe dimensiuni de figurine, urmand a ma hotara ulterior spre ce scara ma trage ata. Prin urmare, figurinele 1/72 vor intra intro lunga perioada de hibernare.
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Previous

Return to Fantasy 2013

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron