Un basm

Re: Un basm

Postby Cristian Marin » Mon Jan 13, 2014 10:36 am

Am avut privilegiul sa-l vad pe Alexie si in timpul procesului facerii acestei lucrari.
Foarte interesanta baza. Se vede ca izvorul imaginatiei inca nu ti-a secat.
Ai resurse nu gluma!
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI

Re: Un basm

Postby Olaf The Viking » Mon Jan 13, 2014 5:18 pm

Bre, bine ca te-ai intors. Credeam ca dupa bolovanul din Were Eagles Dare? nu mai are ce sa urmeze. Dar ai gasit buturuga asta. :archer:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Un basm

Postby Nicu Mihai » Mon Jan 13, 2014 10:04 pm

Ca ma tot crucesc de unde-ti vin ideile astea, asta-i "una la mana", vorba lui Dinu Paturica, dar ca-ti mai ies si asa de bine, n-am ce sa mai zic. Felicitari si din partea mea si sper sa te bucuri de un an 2014 cat mai bun, inclusiv prin prezente d'astea, stimulante, pentru spectatori!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Un basm

Postby alexie » Tue Jan 14, 2014 12:31 pm

Cristian Marin wrote:Am avut privilegiul sa-l vad pe Alexie si in timpul procesului facerii acestei lucrari.
.....

Da, tin minte ca n-am prea avut spor (la machetarit, evident) :eatdrink020: :eatdrink009:

Olaf The Viking wrote:.... Dar ai gasit buturuga asta. :archer:

Iata ca o iarna blanda are si astfel de avantaje .
:woodcho:

Nicu Mihai wrote:..... sper sa te bucuri de un an 2014 cat mai bun, inclusiv prin prezente d'astea, stimulante, pentru spectatori!

Multumesc asemenea ! :hi:

Am observat ca link-ul catre albumul picasa este functional doar atunci cand sunt logat la google :ireful1: , acu' il facui public..sper sa mearga, mama lor de sacali monopolizanti.




Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Un basm

Postby Olaf The Viking » Tue Jan 14, 2014 10:37 pm

Eu nici acum nu le vad.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Un basm

Postby alexie » Wed Jan 15, 2014 9:06 pm

N-am reuşit să elucidez care-i problema cu picasa aka google, aşa că până elucidez misterul am să bag fotografiile.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

https://picasaweb.google.com/102097586531103659976/Scufita?authuser=0&feat=directlink

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Un basm

Postby Olaf The Viking » Thu Jan 16, 2014 12:57 am

Vezi ca e mai simplu asa?

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Un basm

Postby Dan Dutescu » Thu Jan 16, 2014 9:42 am

Frumos nenea,
din lucrarea asta rezulta clar ca in urma consumului exagerat de piftie si sarmale imaginatia incepe sa zburde pe campii lemnele din soba. Acum ca i-ai dat iar de gust, nu le mai lasa ( si nu zic de pitie & comp ) uimeste-ne in continuare cu imaginatia ta creeativa cu care ne dai pe spate de fiecare data :eatdrink007:.

Spor la modelit,
User avatar
Dan Dutescu
Vexilifer
 
Posts: 207
Joined: Tue Jan 15, 2013 11:00 am
Location: Bucuresti

Re: Un basm

Postby Bogdan Papuse » Tue Jan 21, 2014 12:36 am

Chiar ma gandeam cum de ai abandonat asa lucrare. La fantezie esti neintrecut. Oare ce ne mai pregatesti?
Spor maxim!
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Un basm

Postby Cristian Marin » Wed Jan 29, 2014 1:24 pm

Noroc ca a tinut vremea cu tine ca daca mai asteptai nitel suportul ar fi avut alta utilizare. :icon_frown:
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI

PreviousNext

Return to Fantasy 2013

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron