GB- Braille Scale 2013 - propunere

GB- Braille Scale 2013 - propunere

Postby Olaf The Viking » Wed Apr 03, 2013 5:41 pm

Am nevoie de inca doi doritori de BRAILLE SCALE pentru a declara activ grupul. Dupa cum spuneam, activitatea se va desfasura in curand in alta parte unde nu sare pagina la 10 sec.

Propun ca finalizare 31.07.2013 cu posibilitate prelungire pana la 31.08.2013 pentru cei care participa la mai multe GB-uri.

Pictura facultativa pentru cei care le fac de la 0.Daca cel care propune sau cei doi care sustin, nu finalizeaza, li se decerneaza magarusul/tapirul de aur la semnatura pana cand termina lucrarea.
Doritori?

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: GB- Braille Scale 2013 - propunere

Postby Mihai Cimpean » Wed Apr 03, 2013 5:42 pm

Ma inscriu .....
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: GB- Braille Scale 2013 - propunere

Postby Bogdan Papuse » Wed Apr 03, 2013 5:43 pm

Si eu. :)
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: GB- Braille Scale 2013 - propunere

Postby alexie » Thu Apr 04, 2013 8:40 am

Mă bag şi eu cu japonica..aia în etate de 2 ani.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: GB- Braille Scale 2013 - propunere

Postby Olaf The Viking » Thu Apr 04, 2013 8:42 am

Acum nu imi vine in cap care e, dar ma bucur ca te avem si la 1:72.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: GB- Braille Scale 2013 - propunere

Postby alexie » Sat May 04, 2013 9:12 pm

Olaf The Viking wrote:Acum nu imi vine in cap care e, dar ma bucur ca te avem si la 1:72.

Este vorba de Geişa ce trebuia făcută încă din 2012..de aceea mă înscriu cu ea. Poate reuşesc, sub ameninţarea lui "Măgă", în 2013.

Image

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: GB- Braille Scale 2013 - propunere

Postby Olaf The Viking » Mon May 06, 2013 8:45 pm

Uitasem de ea. SPQR la lucru. :woodcho:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: GB- Braille Scale 2013 - propunere

Postby Nicu Mihai » Sun May 12, 2013 2:09 pm

In primul rand, multumesc de invitatie si "Bine v-am regasit!".
Am ceva idei, sa vad ce pot materializa mai iute, daca nu voi mai fi deranjat de ultimele probleme de sanatate.
Asa ca subscrie si subsemnatul (numai ideea de a beneficia de magarusul de aur e foarte...stimulanta!!! :butcher: )
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: GB- Braille Scale 2013 - propunere

Postby Nicu Mihai » Mon Jul 29, 2013 12:13 am

ImageIntrucat ma apropii de fericita ocazie sa inhat urecheatul si parca am indoieli, am zis sa intreb moderatorii daca jucaria asta ar putea fi acceptata. Din pacate, am stat mai prost cu timpul decat am estimat si toate eforturile mele modelistice se concentreaza in directia husarului polonez.
Daca este acceptata propunerea mea cu tanculetul rusesc, trec la treaba. Nu stiu da ca l-am mai postat pe tapir, e o lucrare mai veche la care am vrut sa revin. Doar senilele au fost ceva lucrate, dar voi reveni asupra lor.Cele doua bucati principale au fost lipite, primerizate. Ulterior, constatand erori vizibile, mai e de debavurat la el, mici lipituri si, posibil, fine kituiri si smirghiluiri, l-am curatat, relipit in mici zone.
As vrea sa trec la o noua primerizare si vopsirea rusnacului.
Astept raspunsul moderatorilor!
Calde salutari!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: GB- Braille Scale 2013 - propunere

Postby Olaf The Viking » Mon Jul 29, 2013 8:47 am

Ideea de GB a fost sa incurajam lumea (inclusiv pe noi) sa lucreze. Daca zic ca nu poti, nu castiga nimeni nimic. Daca zic ca poti, tu faci o macheta si eu (dar si ceilalti) am sansa sa o vad, asa ca da-i bataie si spor la lucru.

Avertisment si pentru ceilalti: mai sunt 2 zile, daca nu sunteti inscrisi si la alt GB, vine magarusul peste voi.

Nu uitati si de pozele din timpul lucrului, chiar daca le puneti la final insotite de "povestea" machetei.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Next

Return to Braille Scale 2013

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron