Duelul

Duelul

Postby Bogdan Papuse » Mon Jul 29, 2013 11:09 pm

Salutare,
M-am extras si eu din ceata si am realizat ca m-am inscris si la acest GB, nu numai la Fantasy. Prin urmare, ca sa ma feresc de magarus, am nascocit o idee de mini-vigneta. Va fi un duel cu sulitele intre doi cavaleri. Daca inspiratia, timpul si cheful de lucru la scara asta imi vor permite, poate mai largesc scena (dar nu promit). Sper sa compensez minimul de personaje prin anturaj si spectaculozitatea subiectilor.
Sunt mari sanse sa cer amanarea regulamentara. Dar vedem peste doua zile in ce stadiu ma aflu.
Iata si pozele martor (sunt facute ieri, dar abia acum am reusit sa postez):
Image
Image
Intre timp au primit primer si asteapta culorile.
Unul dintre cavaleri are deja lucrata armura (este reciclat din randul celor ramasi neterminati de la un alt GB) dar cred ca ma incadrez lejer in marja de 30% din totalul lucrarii.
Voi incerca sa fac poze cat mai des.
Revin cand am noutati.
Spor!
:knight:
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Duelul

Postby Olaf The Viking » Tue Jul 30, 2013 8:37 am

Super, daca ai sti de cand vreau si eu sa fac asa ceva... Abia astept sa o vad.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Duelul

Postby Nicu Mihai » Tue Jul 30, 2013 11:23 pm

Bogdane, abia astept sa vad cum iti iese combinatia de culori! Si spre care varianta te-ai decis finalmente! Ca tare mi-au ramas la suflet culorile alea Schmincke aratate!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Duelul

Postby Bogdan Papuse » Wed Jul 31, 2013 11:12 pm

Cum era de asteptat, solicit prelungirea de o luna a termentului de finalizare. :D

Nicule, culorile alea nu se lasa usor imblanzite... povestim dupa ce termin cu experimentele. Sper sa imi iasa ceea ce doresc.
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Duelul

Postby Bogdan Papuse » Sat Aug 31, 2013 12:45 am

Din pacate, m-am complicat putin (dar nu imi pare rau) si nu voi reusi sa termin la timp vigneta. Asa ca imi solicit singur magarusul. :)
Vigneta o voi termina insa cu siguranta cat de curand pentru ca este si subiectul unor mici experimente.
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Duelul

Postby Olaf The Viking » Sat Aug 31, 2013 5:15 pm

Bogdan Papuse wrote: Asa ca imi solicit singur magarusul. :)


Faca-se voia ta! :paladin:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Duelul

Postby Bogdan Papuse » Sun Dec 01, 2013 11:48 pm

Multa vreme a trecut decand acest topic am inceput si cu greu vgneta am sfarsit. Mai bine mai tarziu zicea un batran... Dar sa trecem la esential: pozele. Enjoy! :knight:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Duelul

Postby Olaf The Viking » Mon Dec 02, 2013 12:02 am

Mai tarziu dar superb. Cum ai rezolvat cu problema cu saua care era din doua bucati? Chit?

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Duelul

Postby Bogdan Papuse » Mon Dec 02, 2013 11:35 pm

Multumesc frumos Olaf!
La sa am chituit cu un fel de patafix insa mult mai lipicios (cam ca o guma bine mestecata care incepe sa se lipeasca de dinti). Habar nu am ce produs este, desi as vrea sa aflu pentru ca este tare util.
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm


Return to Braille Scale 2013

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron