Asociatia de Modelism Alba

Informatii si poze despre expozitii si evenimente modelistice sau legate de modelism.

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Olaf The Viking » Tue Nov 26, 2013 12:59 am

Fotografiile sunt super, multumim mult.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Olaf The Viking » Tue Nov 26, 2013 10:15 pm

Am pus si fotografiile mele. Ar trebui sa fie exhaustive, am pozat fiecare raft.

Foto machete Cupa Cetatii Alba Iulia 2013

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Dan Dutescu » Tue Nov 26, 2013 10:21 pm

Salutare,
multumim pentru fotografii, un remember frumos de la intalnire.. :eatdrink004: :eatdrink009:
User avatar
Dan Dutescu
Vexilifer
 
Posts: 207
Joined: Tue Jan 15, 2013 11:00 am
Location: Bucuresti

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Bill » Tue Nov 26, 2013 11:09 pm

Salutare,
A fost fain, intens si coplesitor !
Multumesc pentru companie, camaraderie, ajutor si oaza de liniste si lipsa de griji :jester:
Dar si pentru poze, Vasile si Olaf,
Spor,
Bill :crazy_pilot:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Olaf The Viking » Wed Nov 27, 2013 12:08 am

Stai sa vezi povestirea.

Cum va ziceam, de data asta am mers cu Dan Dutescu pe post de alexie, astfel ca a fost prima oara cand l-am sunat pe Mihai "Bushila" Campean sa imi confirme ca paturile sunt separate. Cu Lucian nu imi faceam griji, in cel mai rau caz il dezlipeam dimineata de pe spinarea mea, dar cu Dan trebuia sa lupt ca soldatul român: in izmene si cu dintii pentru fiecare palma. Dar sa trecem mai departe pana cand nu devine prea ciudata discutia.

Ca de obicei actele trebuiau predate contabilei inainte de plecare ca luni era zi de dijma, cens si alte alea, pe ultima suta am mai bagat rapid doua diorame si am intarziat cu plecarea. O zi normala de mers spre Alba sau spre orice alt concurs. Deja sunt obisnuit.

Drumul a decurs fara probleme, am refuzat propunerea lui Dan de a ne opri la mici si carnati pe dealul bine cunoscut soferilor, fiind curios sa vad cum era ciolanul mult laudat de la intrarea in Sebes. Ca sa il definesc intr-un cuvant era maresibun. Cu ceva fasole pe langa. Un deliciu. Ar trebui sa fie acolo oprirea obligatorie de acum inainte.

Am ajuns la muzeu aproape odata cu Bill si Vasile asa ca am profitat de bunatatea lor si i-am incarcat cu machete pe care sa le duca la etajul doi, eu fiind ocupat sa pazesc masina. Evident ca am mobilizat si trupa AMA sa vina sa isi ia macheta si vitrina lasata la mine cu ocazia SNMM. Stiti cat de simtitor sunt asa ca mi-am calcat pe inima si i-am lasat si pe ei sa imi duca ceva machete olafiene.

Sigur ca nu am putut sa imi pun toate machetele pe raft deoarece tanti de acolo a decis sa inchida mai devreme cu 15 minute. De data aceasta am iertat-o.

Am plecat spre hotel care era in mari preschimbari, in consecinta intrarea se facea pe lateral, prin stanga locului unde am mers sa facem pipi toata seara. Ca toaleta era de fapt o camera la etajul 1, iar pentru etajul 1 urcai patru randuri de scari. Deci se presupunea ca ori esti un bun catarator, nu mai e cazul meu, ori un bun manager, solutie pentru care am optat: am luat tot ce trebuie din camera ca sa nu fiu nevoit sa alerg pe scari si sa diminuez astfel efectul vinului. Ca uitai sa va spui: vinul ala de la unguri, de la Bechesciobo, care nu s-a baut nici la Salonul de la Bucuresti a mers cu noi in masina la Alba, chitit fiind sa-i fac felul definitiv si irevocabil.

Noroc ca m-a ajutat si Laure, om finut, care nu a venit cu zaibarul promis cu care se lauda. De fapt nu a venit deloc. Sper ca a avut ceva cu serviciul si nu o joaca de-a hotii si "gardistii" cu baietii de la airsoft.

Noi ne-am pus in hol/sala de mese/receptie si am inceput sa socializam. Ba, la un moment dat am si lucrat ceva deoarece suporturile de lemn pentru premiile Viking Shop si Tapir models nu au fost disponibile decat in dimineata plecarii, astfel ca a trebuit sa lipesc pe ele inscriptiile abia seara, intre doua felii de pizza.

La 4.30 am decis ca am socializat indeajuns si m-am indereptat spre camera sa ma :duel: cu Dan care sustinea ca nici el nu se lasa mai prejos si daca eu pot baga acute el poate basi. Am fost tare dezamagit cand am intrat, l-am gasit intr-o liniste profunda. Putin mai tarziu a incercat un mic sforait de bebelus dar nesemnificativ.

va urma

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Stefan Laurentiu Gabriel » Wed Nov 27, 2013 12:10 pm

Lucrari din concurs,vizionare placuta.

https://plus.google.com/photos/11520308 ... banner=pwa

Wende dein Gesicht der Sonne zu,und du lasst die Schatten hinter dir.
User avatar
Stefan Laurentiu Gabriel
Imaginifer
 
Posts: 159
Joined: Mon Jul 22, 2013 10:52 am
Location: Bucuresti

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Bill » Wed Nov 27, 2013 1:46 pm

Excelente Gabi, multumim.
Pot sa te rog sa-mi trimiti pe email pozele cu diorama mea?
Multumesc si spor,
Bill :crazy_pilot: :crazy_pilot:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Vasile Bratu » Wed Nov 27, 2013 11:53 pm

Olaf, Gabi, excelente poze!! Jos palaria!
Numai bine!
Vasile
User avatar
Vasile Bratu
Immunis
 
Posts: 23
Joined: Thu Apr 04, 2013 9:33 pm

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Mihai Cimpean » Thu Nov 28, 2013 10:31 pm

Palmaresul Concursului http://ama-modelism.ro/?p=756
Vernisajul Salonului International de Machete Statice http://ama-modelism.ro/?p=759
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Olaf The Viking » Thu Nov 28, 2013 11:41 pm

No, vezi ca se poate intra? Amu' pune si poza cu Regianele ala ca sa iti dau jos magarusul.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

PreviousNext

Return to Expozitii si evenimente

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron