Cupa Alba Carolina - editia a IV-a, 2014

Informatii si poze despre expozitii si evenimente modelistice sau legate de modelism.

Cupa Alba Carolina - editia a IV-a, 2014

Postby Mihai Cimpean » Fri Apr 25, 2014 10:26 pm

User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: Concurs IPMS Romania-AMA

Postby Mihai Cimpean » Tue Apr 29, 2014 11:33 pm

Iacata si DOCUMENTATIA necesara http://ama-modelism.ro/stiri.html
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby alexie » Wed Apr 30, 2014 8:25 am

Afisul arata foarte bine, la fel si formularele dar mi-su mi-as dori nitica empatie. In limita timpului liber si a sportivitatii poate oferiti ceva informatii cu privire la cazare, costuri, meniu etc. Intentionez sa vin cu un grup de admiratori si sa ma pot reorienta daca este cazul.
:hi:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Asociatia de Modelism Alba

Postby Bill » Wed Apr 30, 2014 10:25 am

alexie wrote:Afisul arata foarte bine, la fel si formularele dar mi-su mi-as dori nitica empatie. In limita timpului liber si a sportivitatii poate oferiti ceva informatii cu privire la cazare, costuri, meniu etc. Intentionez sa vin cu un grup de admiratori si sa ma pot reorienta daca este cazul.
:hi:

Prefer sa vii cu o Liese Wiese decat cu un grup de admiratori servili :crazy_pilot: Nu garantez ca ma abtin sa ma autolipesc cu o mana de derierul ei :mrgreen:
Spor,
Bill :cowb:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Cupa Alba Carolina - editia a IV-a, 2014

Postby Mihai Cimpean » Thu May 01, 2014 10:34 am

Deocamdata cazarea ar fi intre 160 si 200 lei. Date precise vor veni in curand
User avatar
Mihai Cimpean
Vexilifer
 
Posts: 224
Joined: Thu Jan 17, 2013 9:51 am

Cupa Alba Carolina - editia a IV-a, 2014b

Postby Ovidiu Socaciu » Thu May 01, 2014 8:31 pm

Inca nu este foarte clara situatia cu locurile de cazare.
Deoarece ne suprapunem peste Zilele orasului, optiunile de cazare sunt cam limitate daca vrem sa cazam pe toata lumea la un loc. In plus, nu stiu din ce motive, cazarea in Alba are niste tarife "nesimtite" in raport cu alte zone. Inca mai asteptam oferte si studiem variante. Va tinem la curent.
User avatar
Ovidiu Socaciu
Cornicen
 
Posts: 120
Joined: Mon Jan 14, 2013 1:03 pm

Re: Cupa Alba Carolina - editia a IV-a, 2014

Postby Tibi Keresztely » Wed May 07, 2014 9:23 am

Salut prieteni,

Am vorbit cu Ovidiu in legatura cu cazare la Hotel in Alba pe perioada 31 Mai - 1 Iunie. Dupa cum cred ca stiti, in acesta perioada sunt sarbatorile orasului Alba Iulia. Daca vremea este buna, orasul va fi cu siguranta plin de turisti! Pe de alta parte, vom avea mult stress si cu organizarea concursului in noua locatie de aceea va rog sa va hotariti cit mai repede daca veniti si daca doriti sa facem noi rezervare pentru cazare.
Exista pericolul de a nu gasii un Hotel unde sa stam toti impreuna. Din pacate tarifele inca nu sunt clare dar speram sa primim in curind niste oferte pe care le vom publica. Asta sper sa se rezolve saptamana asta.
Rugamintea mea si a organizatorilor concursului este urmatoarea :
Cei care doresc cazare sa scrie aici numarul de persoane ( daca vin insotiti )data sosirii si a plecarii!
Pentu o evidenta usoara va rog postati in topic si nu prin PM! Orice nelamurire postati aici!

Va multumesc si asteptam confirmarile voastre!

Tibi
User avatar
Tibi Keresztely
Cornicen
 
Posts: 106
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:19 am

Re: Cupa Alba Carolina - editia a IV-a, 2014

Postby Olaf The Viking » Wed May 07, 2014 2:42 pm

In functie de cat costa si unde stam stabilim cati venim. :dwarf:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Cupa Alba Carolina - editia a IV-a, 2014

Postby Ovidiu Socaciu » Sat May 10, 2014 10:51 pm

Legat de cazare, tin sa va anunt ca singurul loc din oras unde am gasit mai multe camere la un loc si la un pret decent este Hotelul ACR-ului.
Tariful negociat este de 40 ron/persoana / noapte la nivel de comfort de 2 stele. Tariful nu include mic dejun. Restaurantul se deschide la ora 10.00 si preia ultima comanda la ora 22.00.
Hotelul mai beneficiaza de bar, curte interioara si parcare proprie,

Configuratia celor 22 camere este urmatoarea:
- 1 apartament cu 1 pat matrimonial sii 1 pat single
- 3 apartamente cu pat matrimonial
- 1 apartament cu 2 locuri single
- 14 camere cu 2 paturi single
- 3 camere cu 3 paturi single
Unele apartamentele cu pat matrimonial pot fi suplimentate cu paturi pentru copii.

Pentru cei care doresc cazare la alte standarde, este posibil sa mai gasiti camere pe la hotelurile si pensiunile din zona. In acest caz va recomand sa va faceti rezervarile din timp deoarece in perioada 30 mai - 1 iunie (Zilele orasului Alba Iulia) cererea depaseste capacitatile de cazare disponibile
User avatar
Ovidiu Socaciu
Cornicen
 
Posts: 120
Joined: Mon Jan 14, 2013 1:03 pm

Re: Cupa Alba Carolina - editia a IV-a, 2014

Postby Hartman » Sun May 11, 2014 11:20 am

Daca ajuta cumva ,pentru ca e greu cu cazarea in acelasi bastion, am rezervat una si mai sunt camere la pensiunea Neptun aproape de zona cetatii,duplex la 306 lei trei nopti.Conform Booking.ro acum. :eatdrink004:
User avatar
Hartman
Procurator
 
Posts: 315
Joined: Mon Jan 14, 2013 12:04 am
Prenume si nume: Paul Necula

Next

Return to Expozitii si evenimente

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron