Dana

Nave maritime si fluviale, de lupta sau de transport, corabii sau vapoare, tot de la pluta la submarine nucleare

Dana

Postby Cristian Marin » Thu Aug 28, 2014 11:41 am

Ca tot ma batea Olaf la cap cu Dana, m-am hotarat sa-i faca cateva poze si s-o postez si pe forum.
Dana ara la baza kitul de la Billin Boats. A fost construita pentru sotia mea care este iubitoare de nave cu panze si de pisici.
Micul tablou cu pisica a fost pictat in ulei, pe panza, de catre Mihaela Tabarcea (eleva la Tonitza) in 2012 si a fost facut special pentru sotia mea, ca si Dana.

Image
Image
Image
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI

Re: Dana

Postby Olaf The Viking » Thu Aug 28, 2014 12:23 pm

E, asa da, dom'le. Ti le-am facut si clicabile (desi nu prea ajuta decat la prima) ca sa putem vedea cum ai facut ochii. :laugh:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Dana

Postby Cristian Marin » Fri May 27, 2016 10:59 am

Vad ca pozele nu mai merg asa ca am sa pun alte poze dintre care doar una este veche, cea cu tabloul cu pisica.

dana_1.jpg

dana1_11.jpg

dana1_12.jpg

dana1_13.jpg

dana1_14.jpg

dana1_15.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI

Re: Dana

Postby Dan Dutescu » Tue May 31, 2016 9:20 am

Bijuterie.
Felicitari :hi:
User avatar
Dan Dutescu
Vexilifer
 
Posts: 207
Joined: Tue Jan 15, 2013 11:00 am
Location: Bucuresti

Re: Dana

Postby Cristian Marin » Tue Jun 07, 2016 2:27 pm

Multumesc, Dan!
Barca s-a clasat anul trecut pe locul doi la clasa C8A (nave cu panze provenite din kituri din lemn), la Campionatul National de Navomodele clasa C (navomodele machete statice).
Clasa C8 este clasa experimentala. Romania a fost a doua tara care a introdus aceasta clasa in competitii.
Este posibil ca aceasta clasa sa dispara sau sa fie abordata de mai multe tari si sa fie introdusa si la Campionatul Mondial.
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI


Return to Nave

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron