Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Mici scenete sau mari batalii, vignete si diorame, cu subiecte militare sau nu, toate isi au locul in aceasta categorie

Re: Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Postby Olaf The Viking » Wed Oct 23, 2013 7:40 pm

Aproape gata. :headgear:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Postby Nicu Mihai » Wed Oct 23, 2013 8:00 pm

Mai avem Olaf, mi l-as fi dorit gata pentru Alba, dar cred ca voi rata si momentul asta. :dwarf:
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Postby Olaf The Viking » Wed Oct 23, 2013 11:25 pm

Eu sper ca vin de vineri la Alba, il finisam in noaptea aia, intr-un fel sau altul. :dwarf:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Postby Nicu Mihai » Thu Oct 24, 2013 3:06 pm

Multumesc, sa fim sanatosi si sa avem spor! Revin la final de weekend cu rezultate.
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Postby Nicu Mihai » Mon Nov 18, 2013 4:03 am

Imi cer scuze, v-am promis fotografii, dar pana la viitoare intalnire cu Bogdan, cand speram sa facem o sedinta foto mai acatarii, nu m-apuc sa va mai chinui cu cele de mobil. Olaf, am terminat blana de leopard
Husarul se apropie de final, mai sunt mici detalii si retusuri. Mi-a venit insa ideea unei vignete alaturi de inca una- doua figurine, tot Ek Castings. Si am sa plec pana la urma de la un scenariu bazat pe trilogia istorica a cunoscutului scriitor polonez. Ceea ce inseamana ca trec cu lucrarea in noul an.
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Postby Nicu Mihai » Sun Dec 15, 2013 11:18 pm

Imi cer scuze, a durat cam mult cu fotografiile, in fine pot sa va arat la ce stadiu sunt:ImageImageImageImage
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Postby Olaf The Viking » Mon Dec 16, 2013 9:22 am

In afara de armura, unde ar merge ceva spalari si stergeri cu uleiuri, si blana, unde nu stiu daca vrei pete, pare gata.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Postby Nicu Mihai » Mon Dec 16, 2013 11:10 am

Olaf,multam frumos pentru postare. Blana are petele de rigoare facute, nu stiu cat de bine se vad in fotografiile postate, daca ai in fata figurina, le observi fara probleme. Am lucrat dupa fotografii cu bestia impricinata (leopard).
Lucrez doar cu acrilice (Vallejo), deocamdata vreau sa invat sa stapanesc ABC-ul la mediul acesta. Cand voi fi multumit, voi trece si la uleiuri. Am vazut la Zeno, Calin, Alguhan mai demult, ce efecte frumoase se pot obtine, dar nu am ajuns inca acolo. Plus ca vreau sa-mi iau niste uleiuri de calitate, investitie pe care am amanat-o pentru mai tarziu. Am inceput sa apreciez mai bine valoarea lui "festina lente".
Deocamdata vreau sa rezolv fata, mainile. Apoi sabia si teaca, retusuri la pene, armura, coif si "camasoiul" verde.
Si, evident, o baza pe masura, dar inca nu am idei clare.
Mi-as dori sa termin pana la finele anului.
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Postby Bill » Mon Dec 16, 2013 11:27 am

Servus Nicu,
Arata fain deja, imi place cum ai facut penele. Iti doresc spor sa termini anul asta.
Bill :crazy_pilot:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Pe urmele lui ...Sienkiewicz.Povestea husarului polonez

Postby Nicu Mihai » Mon Dec 16, 2013 12:30 pm

Multam Bill, sa dea Domnul!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

PreviousNext

Return to Diorame si figurine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest