Gramada cere....alta gramada

Mici scenete sau mari batalii, vignete si diorame, cu subiecte militare sau nu, toate isi au locul in aceasta categorie

Gramada cere....alta gramada

Postby Gurbanescu Silviu » Sun Aug 25, 2013 7:12 pm

Zilele acestea m-am lovit de ceea ce se cheama tragerea matei de coada care a avut ca urmare intrarea in criza de timp....ceea ce a condus asa cum bine se stie la dureri de cap, nervi, injuraturi....fireste o mare problema legata de finalizarea lucarilor....si asa mai departe. Am vrut cu tot avantul sa particip la o expozitie care a avut loc sambata (24.08.) deci m-am prezentat cu .... ce am reusit sa termin.
V-as ruga sa nu luati in seama bazele pe care sunt postate lucrarile, sunt facute sambata dimineata pe la ora 1 dupa 5 minute de gandire si inca 5 de modelare....deci tot atat de bine puteti sa va imaginati ca figurinele leviteaza.
Poze de la expozitie voi posta zilele acestea pentru ca....este gramada mare.
ImageImageImageImage
ImageImageImage
ImageImageImageImageImage
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Gramada cere....alta gramada

Postby Gurbanescu Silviu » Sun Aug 25, 2013 7:15 pm

OK....deci se pare ca starea de zapaceala nu m-a parasit inca. Acum am observat ca am postat la categoria gresita. Imi cer scuze, si rog administratorii site-ului sa plaseze topicul acolo unde ii este locul. Multumesc frumos.
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Gramada cere....alta gramada

Postby Olaf The Viking » Mon Aug 26, 2013 9:28 am

Nici tu nu ai stat degeaba. Cand ne spui ce reprezinta fiecare? La celt m-am prins (daca e celt, daca nu, nu m-am prins), baiatul e clar dar cel cu pavaza si cel cu sabia curbata ce sunt?

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Gramada cere....alta gramada

Postby Gurbanescu Silviu » Mon Aug 26, 2013 1:09 pm

Se pare ca graba ma caracterizeaza cateodata.
Barbarul are 5.4 cm
Celtul are 7 cm
Cei doi soldati (bizantini) 7 cm
Copilul 4.5 cm
Dupa cum se vede, eram atat de obosit ca nu mi-am dat seama ca unul din soldati nu are scutul la el, asa ca am postat din nou poza cu harnasamentul complet. Din lipsa de timp am renuntat sa fac soldatul din mijloc.
Celtul ... este celt, modelul este luat dupa un desen gasit intr-o carte editata de Osprey, tema fiind celtii.
Aceeasi tema am vazut-o pusa la vanzare de cei de la Pegaso.
Image
Image
Image
...cam asta ar fi, sper sa nu mai fi uitat ceva.
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Gramada cere....alta gramada

Postby Olaf The Viking » Mon Aug 26, 2013 9:08 pm

Acum m-am prins, superb lucrati. Felicitari.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Gramada cere....alta gramada

Postby Nicu Mihai » Mon Aug 26, 2013 10:20 pm

Silviule, felicitarile curg de la sine, nu-ti mai zic nimic decat: matrita, matrita, matrita!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Gramada cere....alta gramada

Postby Gurbanescu Silviu » Tue Aug 27, 2013 8:40 am

Alexandru, multam mult pentru apreciere. Ma bucur ca-ti plac.
Nicu, ideea legata de matritare, imi zgandara imaginatia destul de tare, dar cand anume n-as putea spune ca am sa incerc sa o fac.....insa eu zic ca o sa ajung si la momentul asta. Inca mai am de lucru la capitolul calitatii. Oricum, ma bucur ca-ti place ceea ce fac.
:eatdrink004:
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm


Return to Diorame si figurine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron