1/72 Waffen SS pe Frontul de Est 44

Mici scenete sau mari batalii, vignete si diorame, cu subiecte militare sau nu, toate isi au locul in aceasta categorie

1/72 Waffen SS pe Frontul de Est 44

Postby Cristian Florescu » Tue Sep 17, 2013 1:39 am

Cu ocazia Salonului National de Modelism Militar, dedicat domnului dr.ing. Craciunoiu, am avut deosebita placere de a realiza aceasta diorama la scara 1/72 si a o expune alaturi de celelalte excelente lucrari participante. Nu pot sa ascund faptul ca m-a bucurat nespus sa remarc numarul mare de modele la scara 1/72...:)

Baza si casa am mai folosit-o pentru o alta diorama pe care am expus-o exclusiv pe internet precum si pentru mai buna prezentare a unor seturi de figurine pe care le-am "recenzat". Totusi, este pentru prima data cand este adusa intr-o expozitie si noi figurine, arme si accesorii au fost folosite.

Pentru cei interesati, o descriere succinta si mai multe imagini, inclusiv prim-planuri ale tuturor grupurilor, sunt disponibile aici:

http://ww2germans.com/index.php/miscell ... eld?id=591

Sper sa va placa.

Cristian Florescu


Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Cristian Florescu
Cornicen
 
Posts: 133
Joined: Sun Mar 03, 2013 8:41 pm

Re: 1/72 Waffen SS pe Frontul de Est 44

Postby Olaf The Viking » Tue Sep 17, 2013 8:53 am

Pusi pe diorama arata si mai bine.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: 1/72 Waffen SS pe Frontul de Est 44

Postby Cristian Florescu » Tue Sep 17, 2013 11:29 am

Multumesc mult, imi pare foarte bine ca iti plac....:)
User avatar
Cristian Florescu
Cornicen
 
Posts: 133
Joined: Sun Mar 03, 2013 8:41 pm


Return to Diorame si figurine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests