Centaur

Mici scenete sau mari batalii, vignete si diorame, cu subiecte militare sau nu, toate isi au locul in aceasta categorie

Centaur

Postby Gurbanescu Silviu » Thu Nov 14, 2013 5:49 pm

Individul isi va gasi locul intr-o vignetta pe care am de gand sa o termin cat de curand. Este facut in intregime din Apoxie Sculp, este un material similar Miliputt, Magic Sculp....etc. Este facut la scara 1:32. Prea multe nu am a va spune despre el, sper sa va placa cum a iesit.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Centaur

Postby Bill » Thu Nov 14, 2013 6:20 pm

Felicitati Silviu, imi place mult. Are naturalete in pozitie e dinamica si dramatica.
Multumim pentru ca impartasesti :hi:
Spor,
Bill :crazy_pilot:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Centaur

Postby Gurbanescu Silviu » Thu Nov 14, 2013 9:40 pm

Multam frumos Bill. Ma bucur ca am reusit sa scot in evidenta cele trei elemente mentionate de tine, naturalete, dramatism si dinamism, daca le-ai sesizat inseamna ca ceea ce mi-am propus a fost atins. Sper ca tabloul final sa lamureasca mai bine ceea ce face ciudatenia, pentru ca imi dau seama ca in momentul acesta exista un mare semn de intrebare legat de "ce face centaurul? cine este centaurul? parintii lui stie?"
:eatdrink004:
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Centaur

Postby Olaf The Viking » Fri Nov 15, 2013 10:17 am

Eu ma uitam cum ai rezolvat problema muschilor, mai exact imbinarea muschilor de om cu cei de cal. Ai avut vreo poza cu un centaur sau... :smiley-laughing021:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Centaur

Postby Gurbanescu Silviu » Fri Nov 15, 2013 11:56 am

Daca spun ca am vazut, imi recomanzi pastile, daca zic ca nu am vazut, spui ca-mi place sa ma joc dea geneza......asa ca mai bine hai sa :eatdrink004:
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Centaur

Postby Olaf The Viking » Fri Nov 15, 2013 3:56 pm

Pai poate de la :eatdrink004: ni se trage. Banuiesc ca nu ai de gand sa-l imbraci, nu?

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Centaur

Postby Gurbanescu Silviu » Fri Nov 15, 2013 4:50 pm

Nu, am sa-l las golas, fara haine, fara par, fara arme....rolul lui in vignetta pe care am de gand sa o fac nu necesita nici un fel de echipament. Desi e posibil ca odata finalizata lucrarea sa realizez ca mai este nevoie de oarece pe ici pe colo. La momentul asta totul este doar in mintea mea, nu am sursa de inspiratie, deci n-as putea spune ca totul este batut in cuie.
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Centaur

Postby Nicu Mihai » Mon Nov 18, 2013 3:57 am

Silviule, ne faci curios in ceea ce priveste continuarea, daca inceputul arata asa de bine!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Centaur

Postby Gurbanescu Silviu » Mon Nov 18, 2013 9:43 am

Multumesc frumos Nicu, sper ca sa nu o zbarcesc mai departe (stii povestea cu tiganu care s-a inecat la mal :D) :eatdrink004:
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm


Return to Diorame si figurine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron