Fantasy

Mici scenete sau mari batalii, vignete si diorame, cu subiecte militare sau nu, toate isi au locul in aceasta categorie

Fantasy

Postby Gurbanescu Silviu » Mon Dec 16, 2013 6:11 pm

Julie Bell este unul din artistii (de fapt una) din domeniul fantasy care imi place foarte mult. Si cum aveam mai demult intentia de a modela o femeie, am incercat sa iau ca sursa de inspiratie una din lucrarile ei.
Piranda are 8 cm calcai-crestet si este facuta din Apoxie Sculpt (atat ea cat si ...chestia din mana ei). Nuanta usor albastruie a pozelor se datoreaza unei mici modificari facute in Photoshop, in incercarea de a "atenua" culoarea alba a materialului.
Nu am reusit sa ma incadrez 100% in tema asa cum mi-as fi dorit, dar sper ca rezultatul obtinut sa va placa
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Fantasy

Postby Nicu Mihai » Mon Dec 16, 2013 8:17 pm

Silviule, te-ai scos, ce mai! Un exercitiu fain. Imi sar in ochi mici diferente fata de orginal la varfurile aripilor "creaturii", inclusiv la subtirimea (la tine mai groasa) extensiilor de jos. Iar la brate, parca zona "humerusului" putea fi mai bine definita. Imi place insa ca ai pastrat feminitatea personajului si n-ai facut-o Tanti Muschi ca in original. Calde salutari!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Fantasy

Postby Olaf The Viking » Mon Dec 16, 2013 9:13 pm

Corect, arata mai bine fara muschi. Felicitari.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Fantasy

Postby Gurbanescu Silviu » Mon Dec 16, 2013 9:48 pm

Nicu, nimic de obiectat la ceea ce ai spus, este foarte corect. Pe langa astea as mai adauga maini cam marisoare (palmele), talpile picioarelor facute grosier, parul zici ca-i burete d-ala de sarma cu care spala nevestele prin bucatarie vasele, finisarea este de kkt. Dar nimic de zis, este femeie :D .
Singura mea "aparare" este ca in realitate lucrarea este mult mai finuta decat cum se vede in poza.
Exact cum bine ai spus, a fost un "exercitiu" bun. Am invatat si experimentat lucruri noi la lucrarea asta, precum am "atins" si zona cu "asa nu" (sper sa-mi fi invatat lectia).
Oricum, Nicu si Olaf, multam frumos pentru suport si apreciere :eatdrink004:
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm

Re: Fantasy

Postby alexie » Fri Dec 20, 2013 12:18 pm

Frumoasa lucrare, apreciez faptul ca ai renuntat la stelute :roll:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Fantasy

Postby Gurbanescu Silviu » Fri Dec 20, 2013 9:41 pm

Ma bucur ca-ti place Alexie. Acum tinand cont de ce tine in palma muierea, m-am gandit ca are suficiente stelute la cap ca sa nu mai era nevoie sa le fac pe alea de pe corp ;) .
User avatar
Gurbanescu Silviu
Imaginifer
 
Posts: 152
Joined: Thu Apr 04, 2013 8:59 pm


Return to Diorame si figurine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron