"Changes to Come" - FeR Miniatures 75mm

Mici scenete sau mari batalii, vignete si diorame, cu subiecte militare sau nu, toate isi au locul in aceasta categorie

"Changes to Come" - FeR Miniatures 75mm

Postby Zeno » Sun Nov 06, 2016 8:29 pm

O lucrare pe care am terminat-o acum o saptamana.
O figurina foarte bine lucrata de tandemul Mike Blank (sculptor) - Fernando Ruiz (FeR Minatures) reprezentand un Viking in fata unui viitor care va aduce multe schimbari.

Iata fotografiile:

IMG_5512-600.jpg
IMG_5513-600.jpg
IMG_5516-600.jpg
IMG_5517-600.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: "Changes to Come" - FeR Miniatures 75mm

Postby Cristian Marin » Tue Nov 08, 2016 4:35 pm

Imi place cum ti-a iesit.
Si tema este interesanta.
Felicitari!
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI

Re: "Changes to Come" - FeR Miniatures 75mm

Postby Zeno » Fri Nov 11, 2016 1:41 am

Cristian Marin wrote:Imi place cum ti-a iesit.
Si tema este interesanta.
Felicitari!

Merci Cristi!
Ma bucur ca-ti place! :)
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: "Changes to Come" - FeR Miniatures 75mm

Postby Olaf The Viking » Sun Nov 13, 2016 5:46 pm

Evident ca la asta imi place in primul rand lama toporului. Dupa pantalonii bufanti (al doilea element care imi place foarte mult cum e realizat) as zice ca e un "rus", viking care mergea peste viitorii rusi.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: "Changes to Come" - FeR Miniatures 75mm

Postby Zeno » Sun Nov 13, 2016 6:29 pm

Olaf The Viking wrote:Evident ca la asta imi place in primul rand lama toporului. Dupa pantalonii bufanti (al doilea element care imi place foarte mult cum e realizat) as zice ca e un "rus", viking care mergea peste viitorii rusi.

Ma bucur ca-ti place! Lama aia a suferit o modificare destul de mare ca forma. Cand am curatat rasina din care este facuta, un por bine hranit a aparut in ultima traime a lamei. Nici o sansa sa-l repar fara sa se vada. Lama este asa de subtire incat orice ai face se va vedea. Singura solutie ramasa era sa-i schimb forma lamei. Ce se vede a rezultat dupa ce am pus mana pe foarfeca. Pot sa spun ca am scos porul cu foarfeca.... :)
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: "Changes to Come" - FeR Miniatures 75mm

Postby Olaf The Viking » Sun Nov 13, 2016 6:36 pm

Aaa, de asta e mai subtire? Teoretic, fiind asa mare, era un topor danez, mult mai lat.

Image

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: "Changes to Come" - FeR Miniatures 75mm

Postby alexie » Mon Nov 14, 2016 10:16 am

Imi place aceasta lucrare, cu atat mai mult cu cat este mai "colorata" decat precedenta cu cartaginezul.
Si asa cum ne-ai obisnuit peisajul este un pion important in poveste.
Felicitari
:hi:
Olaf The Viking wrote:... as zice ca e un "rus", viking care mergea peste viitorii rusi.

https://media.giphy.com/media/AAFhIMWtzqLoQ/giphy.gif

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan


Return to Diorame si figurine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron